Методичні рекомендації щодо проведення семестрового та підсумкового оцінювання учнів 1 -11 класів з іноземної мови в умовах дистанційного навчання в 2019 – 2020 н.р.
Електронна пошта
відділу освіти
Городоцької міської ради
№ 356 від 07.05.2020р.
Директорам ЗЗСО
Відділ освіти Городоцької міської ради надсилає лист ХОІППО від 30.04.2020 №299 про методичні рекомендації щодо проведення семестрового та підсумкового оцінювання учнів 1 -11 класів з іноземної мови в умовах дистанційного навчання в 2019 – 2020 н.р.
Просимо донести інформацію до вчителів іноземної мови.
Начальник відділу освіти С. Рибак
О. Мутика
0979981648
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
вул. Озерна, 14, м.Хмельницький,29000,
тел./факс (0382) 77-63-20,
E-mail: hmoippo@i.ua, код ЄДРПОУ 02139802
30.04.2020 № 299
Начальникам відділів (управлінь)
освіти міських рад, об’єднаних
територіальних громад та
районних
держадміністрацій;
Завідуючим районними
(міськими) методичними
кабінетами;
Директорам закладів освіти
обласного підпорядкування
Надсилаємо методичні рекомендації щодо проведення семестрового та підсумкового оцінювання учнів 1 -11 класів з іноземної мови в умовах дистанційного навчання в 2019 – 2020 н.р.
/Ректор Віктор ОЧЕРЕТЯНКО
.
Л.Луценко 067 717 78 94
Методичні рекомендації
щодо проведення семестрового та підсумкового оцінювання учнів 1-11 класів з іноземної мови в умовах дистанційного навчання в 2019-2020 н.р.
Здійснення контролю забезпечує своєчасне корегування навчального процесу з метою приведення його до рівня, заданого програмою й Державним стандартом. У листі МОН № 1/9 – 213 від 16. 04. 2020 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого закінчення 2019- 2020 навчального року» зазначено: «Оцінювання є невід’ємною частиною процесу навчання, дистанційне навчання не є винятком».
Основними видами оцінювання з іноземної мови є поточне, тематичне, семестрове, річне оцінювання та підсумкова державна атестація.
Основною ланкою в системі контролю у загальноосвітніх навчальних закладах є поточний контроль, що проводиться систематично з метою встановлення правильності розуміння навчального матеріалу й рівнів його оволодіння та здійснення корегування щодо застосовуваних технологій навчання. Основна функція поточного контролю - навчальна. Питання, завдання, тести спрямовані на закріплення вивченого матеріалу й повторення пройденого.
Тематичне оцінювання проводиться на основі поточного оцінювання. Окремого оцінювання для виставлення тематичних оцінок не передбачено. Під час виставлення тематичного балу результати перевірки робочих зошитів не враховуються.
Семестровий контроль знань учнів 3-11 класів з іноземної мови зазвичай здійснюється з чотирьох видів мовленнєвої діяльності: читання, аудіювання (рецептивні вміння), письма та говоріння (продуктивні вміння). Завдання для проведення семестрового контролю складаються на основі програми, охоплюють найбільш актуальні розділи й теми вивченого матеріалу, розробляються викладачем з урахуванням рівня навченості.
Зважаючи на особливості умов дистанційного навчання в 2019-2020 н.р. та неможливості в деяких випадках ефективного проведення усного опитування та аудіювання, можна рекомендувати учителям іноземної мови провести контроль засвоєних знань та вмінь учнів за двома видами: читання та письма, обмеживши час виконання завдань та встановивши термін здачі робіт. Річну оцінку виставити з урахуванням досягнень у І семестрі, тематичного оцінювання, яке здійснюється на основі поточного під час дистанційного навчання та двох контролів вищезазначених видів мовленнєвої діяльності у ІІ семестрі. При відновленні навчального процесу у 2020-2021 н.р. приділити максимальну увагу розвитку знань, умінь та навичок усного мовлення та аудіювання. ( Якщо у вчителя та учнів є відповідне технічне забезпечення, то можна провести контроль аудіювання та усного мовлення у синхронному режимі, використовуючи відеоінструменти Skype, Zoom та ін.; або в асинхронному режимі на платформах Moodle, Googleclassroom, Naurok та ін.)
Тематичні та підсумкові роботи, які проведені в умовах дистанційного навчання записуються в журналі без зазначення дати їх проведення.
Для учнів 1, 2 та 3 пілотних класів НУШ застосовується формувальне та підсумкове оцінювання. Мета формувального оцінювання,- не перевірка і контроль, а встановлення зворотнього зв’язку вчителя з учнями. Воно передбачає надання учням підтримки, допомоги, відзначення їх успіхів, аналізу помилок, планування подальшої роботи. Завершальне підсумкове оцінювання
здійснюється шляхом заповнення свідоцтва досягнень учнів за результатами виконаних ними робіт та спостережень.
Форми щоденників спостережень, орієнтовні шкали для самооцінювання, бланки свідоцтв досягнень подано у таких документах:
Наказ МОН від 20серпня 2018 № 924 « Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1х класів»;
Наказ МОН від 27серпня 2019 № 1154 « Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 2х класів»;
Наказ МОН від 14серпня 2019 № 1/9- 513 « Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 3х класів».
Учні 11 класів складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Календарного плану підготовки та проведення ЗНО 2020 року зі змінами, внесеними на підставі наказу МОН України 06 квітня 2020р., № 480. У закладі освіти ДПА може складатись лише у випадках, передбачених законодавством.