Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Дата: 17 червня 2020 о 12:31, Оновлено 20 червня о 12:48
Автор: Гурний В. В.

Звіт директора

Підлісноолексинецької гімназії

Городоцької міської ради Хмельницької області

Валентина ГУРНОГО про свою діяльність на посаді директора

протягом 2024 – 2025 навчального року

                                                с. Підлісний Олексинець                

   Шановні присутні! Завершився 2024 – 2025 навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи  колективу гімназії, оцінити діяльність директора на посаді протягом цього навчального року.

  На цих загальних зборах, які проводяться з метою заслуховування звіту директора гімназії, ми керуємося діючим Положенням про порядок звітування директора Підлісноолексинецької гімназії перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування гімназії, щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.

  Як директор гімназії, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом гімназії, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора гімназії, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу гімназії та керівника ЗЗСО

  1. Загальна інформація про гімназію

   Підлісноолексинецька гімназія  є комунальною власністю Городоцької міської ради Хмельницької області. Управління та фінансування здійснюється управлінням освіти Городоцької  міської ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля гімназії прийнята в експлуатацію 1971 року, земельна ділянка, на якій знаходиться гімназія має площу 1,6 га. У 2023 році, Рішенням сесії Городоцької міської ради,  було приєднано Тростянецьку філію опорного закладу Городоцький ліцей № 2  також Рішенням №16 від 26 вересня 2023 року двадцять восьмої чергової сесії восьмого скликання Городоцької міської ради було реорганізовано Підлісноолексинецький заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Калинонька» Городоцької міської ради Хмельницької області, шляхом приєднання до Підлісноолексинецької гімназії Городоцької міської ради Хмельницької області. У 2024 – 2025 навчальному році в гімназії та дошкільному підрозділі працювало 23 педагоги ( 1 за сумісництвом) та 10 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 88  учнів та 19 вихованців дошкільного підрозділу «Калинонька»

  1. Кадрове забезпечення.

   На початок  2024 – 2025 навчального року штатними працівниками гімназія була забезпечена на 100% на кінець навчального року, з 1 квітня 2025 року з’явилося вакантне місце вчителя англійської мови у зв’язку із відпусткою основного працівника. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників, але через зменшення педагогічне навантаження та відсутності кваліфікованих працівників  зустрічається негативне явище, коли деякі вчителі викладають предмети не за фахом (музика, основи здоров’я, здоров’я безпека та добробут, географія, інформатика). Сьогодні, при підборі нових кадрів, розподілу годин, класного керівництва працедавець повинен враховувати багато факторів: фахову підготовку, ініціативність, працездатність, особисті та колективні якості, інші характеристики працівника. Цьому сприяє нове Положення про атестацію педагогічних працівників. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння застосовувати інноваційні технології у навчанні, працювати з комп’ютером. Сучасний вчитель має вміти користуватися комп’ютерною технікою – діяльність вчителя повинна відповідати сучасним вимогам. Особливо це стає актуальними при впровадженні Нової Української Школи, організації різних форм навчання

  19 педагогів мають вищу педагогічну освіту -  більша частина педколективу, що говорить про значний потенціал нашого колективу. З них спеціаліст вищої категорії  мають 4 вчителів,  спеціаліст І категорії мають 8 вчителів, спеціаліст ІІ категорії – 7 вчителів.

 

  1. Методична робота.


    У 2024-2025 н.р. уся методична робота була продовжена навколо проблеми «Диференціація навчання та виховання – основа особистісного підходу до учня».
    Робота над методичною проблемою активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості і цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів. Традиційним стало проведення методичних оперативних нарад. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи. Протягом року в тематику оперативних нарад включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд нових публікацій, з питання формування мотивації навчальної діяльності учнів.

    Система методичної роботи у гімназії будується таким чином, щоб створити належні умови для  підвищення професійної  майстерності кожного педагогічного працівника. Структура методичної роботи органічно поєднує розгляд основних методичних проблем педагогічними радами,  науковий пошук предметних об’єднань та творчої групи із вивчення та впровадження ефективних освітніх технологій.

Методичне об’єднання вчителів початкових класів, асистентів вчителів початкових класів, вихователів ГПД, вихователя   у 2024-2025 навчальному році працювало над проблемою: «Формування позитивної мотивації молодших школярів засобами критичного мислення».

Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань методоб'єднання , відкритих уроків та виховних заходів, творчий звіт вчителів, асистентів, що атестуються. Метою роботи методичного об'єднання вчителів - створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

Протягом року було сплановано та проведено 5 засідань МО за такими темами:

Перше засідання відбулося у формі методичної наради на тему «Інструктивно-методична нарада», де голова МО зробила аналіз роботи  МО за минулий навчальний рік . Було визначенні завдання та затверджений план роботи МО на 2024-2025 рік. 

Друге МО відбулося у вигляді «Круглого столу» на тему: Шляхи розвитку критичного мислення молодших школярів на уроках математики».

Третє засідання відбулося  на тему: « Інклюзивна освіта в початковій школі.», де розглядалися такі питання:   Інклюзивна освіта в початковій школі: разом крок за кроком.    Гуманізація освітнього простору в початковій школі. Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами

Застосування методики «Сторітелінг» на уроках української мови.

Панорама роздумів «Інноваційні та хмарні технології: доцільність та практичне застосування у освітній діяльності»

Майстер-клас «Простір освітніх лайфхаків: LEGO--TANGRAM в інклюзивному середовищі»

Творчі звіти вчителів, які атестується. Обговорювали і відбирали підручники для 1,2,3 класів.

Четверте засідання відбулося у вигляді «Скарбнички педагогічного досвіду» на тему: «Модернізація змісту освіти в умовах реалізації Державного стандарту початкової освіти.»

П’яте методичне об’єднання відбулося у вигляді «Аукціону методичних ідей» на тему «Підсумок роботи МО за рік» . На засіданні обговорювали  ті платформи, які вчителі користувались для дистанційного навчання. Серед них найзручнішими були: Wordwall», «Google Classroom», дошка Jamboard, «На урок»,  «Всеосвіта», «Learningapps» , YouTube, «Мій клас», «Classtime», Google Meet, Viber.

Кожен вчитель брав активну участь у роботі МО: готували доповіді, реферати, давали відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення. Всі вчителі початкових класів спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

ШМО вчителів початкових класів дбає про те, щоб школа була:

  • школою радості для учня,
  • школою творчості для вчителя,
  • школою спокою для батьків

    Згідно плану роботи гімназії також було організовано роботу методичного об’єднання класних керівників 5 - 9 класів та вчителів - предметників, яке працювало згідно плану виховної роботи гімназії та плану роботи самого методичного об’єднання.

   Робота як класних керівників, так і вчителів – предметників  відповідала вимогам Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», концепції «Нової української школи», державних національних програм, «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та інших наказів і інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Хмельницької облдержадміністрації та відділу освіти Городоцької ОТГ.

   Виховна  діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

-ціннісне ставлення до себе;

-ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

-ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

-ціннісне ставлення до праці;

-ціннісне ставлення до природи;

-ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

   В основу роботи як вчителів – предметників, так і класних керівників покладено вектор « Формування в здобувачів освіти національно-патріотичних почуттів, любові до свого рідного народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі виховання ціннісного ставлення до держави і суспільства,  виховання і навчання людини - патріота».

      Робота методичного об’єднання була спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній та навчальній роботі, охоплюючи  питання планування, організації та аналізу ефективності виховного і навчального процесу, різноманітних засобів навчання.

   Проведено 5 засідань згідно плану та одне позапланове засідання. Засідання МО проводилися у формі дискусії.

   На першому засіданні було обговорено план роботи МО на 2024 – 2025 н.р., ознайомлено всіх членів з нормативно-правовими документами, Листами та наказами МОНу в галузі освіти на 2024/2025 н.р.. Також було обговорено критерії  оцінювання учнів 5 – 9 класів у 2024 – 2025 н.р., ознайомлено всіх з виховним планом роботи гімназії на 2024 – 2025 н.р. та проаналізовано інструменти, виклики і можливості класного керівництва  в умовах воєнного стану.

    Враховуючи безліч питань в зв’язку з нововведеннями в оцінюванні здобувачів освіти на позаплановому занятті розглянуто детально «Особливості оцінювання за групами результатів у різних освітніх галузях» та особливості заповнення електронного журналу, зокрема єдиність записів.

  На другому  плановому занятті обговорено питання  організації роботи з батьками в сучасних умовах, роль класного керівника у створенні безпечного освітнього середовища,  стимулювання позитивного ставлення до навчання, створення умов для ефективної мотивації на уроках та формування ключових компетентностей на уроках різних галузей.

   На третьому плановому занятті проаналізовано  адаптацію учнів 5 класу до навчання у старшій школі та роботу з обдарованими учнями і результативність участі в олімпіадах та конкурсах. За круглим столом було обговорено питання формування патріотизму як базової якості особистості на уроках та шляхи подолання насильства, проявів булінгу у дитячому колективі.

  На четвертому плановому занятті велику увагу приділили питанню розвитку зв’язного мовлення учнів на уроках та збагачення словника термінами, поняттями,  враховуючи проблемність цього питання серед здобувачів гімназії. Дискусійним виявилось питання особливостей індивідуальної роботи з обдарованими учнями з метою підвищення творчого потенціалу та культура мобільного віртуального спілкування і безпечний онлайн – простір в умовах воєнного стану.  

   Завершився наш методичний навчальний рік  5 плановим заняттям зі звітом класних керівників про проведену виховну роботу в 2024 – 2025 н.р., скринькою невирішених питань, анкетуванням: «Перспективи діяльності» та підведенням підсумків роботи МО класних керівників та вчителів предметників.

     Враховуючи моніторингові дослідження, вивчивши рівень розвитку дітей визначили такі завдання виховної роботи на 2025-2026 н.р.:

·        впровадження нових технологій, методик навчання та виховання учнів на основі досягнень педагогічної науки та практики вчителів-новаторів;

·        гуманізація стосунків між учнями та вчителями школи;

·        індивідуалізація виховання на основі вивчення психологічних особливостей учнів;

·        залучення батьків до активної участі  в організації і проведенні позакласних заходів;

·         вдосконалення та розвиткок системи учнівського самоврядування;

·        вивчення науково-методичної літератури та педагогічного досвіду з проблем виховання;

·        інформацію про проведену виховну роботу розміщувати на сайті школи, соцмережі фейсбук та висвітлювати на сторінках районної газети «Городоцький вісник» .У наступному навчальному році методоб’єднання класних керівників та вчителів - предметників продовжить працювати над проблемою виховання людини – патріота.

В різновіковій групі Дошкільного підрозділу «Калинонька» виховується 19 дітей, з них 8 хлопчиків та 11 дівчаток, з них 2 дитини з ООП.

Робота в групі виконується відповідно річного плану розробленого на основі освітньої програми «Українське дошкілля».  Протягом року діти розвиваються відповідно до віку, вивчали програмні матеріали та показали позитивну динаміку в усіх напрямках розвитку . Велику увагу приділяється діткам з ООП .З ними проводяться корекційні години: корекція мовлення, фізично-лікувальна терапія, соціально-побутове орієнтування.

   Поставлені цілі досягнуті в процесі здійснення різноманітних видів діяльності: ігрової, комунікативної, трудової, пізнавальнодослідницької, продуктивної, музично-художньої та читання художньої літератури. Всі розділи діяльності представляють основні напрямки розвитку дітей: фізичний, пізнавально-мовленнєвий, художньо-естетичний, соціально-особистісний.

   Серйозну увагу приділяється здоров’ю дітей і вирішуючи завдання збереження і зміцнення здоров’я дітей, у своїй роботі використовували різноманітні форми і методи : щодня проводяться ранкова гімнастика, гімнастика після сну, дихальні вправи, пальчикова гімнастика, фізкультхвилинки, дидактичні, рухливі ігри та вправи на протязі дня.

  Розвиваюче середовище створене з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей. Намагаємося виховувати в дітях почуття співпереживання іншим людям через використання ігрових ситуацій . Дітям подобається грати з дрібними іграшками. Для розвитку конструктивної діяльності хлопчиків і дівчаток в групі в наявності різноманітні конструктори, Лего – конструктор, розвиваючі мозаїки.

  У групі у вільному доступі для дітей є необхідні матеріали для художньої творчості дошкільнят(олівці, фарби, пензлики, пластилін, дошки для ліплення ,ілюстративний матеріал і т.д.)Дитячі творчі роботи виставляються на «Стіні творчості».

  Для формування у дітей елементарних математичних уявлень є матеріал для навчання дітей лічби, розвитку уявлень про величину і форму предметів , цифри, розвиваючі ігри.

  Для мовного розвитку дошкільнят є книжковий куточок відповідно до віку дітей,д обірка тематичних ілюстрацій.

  У групі також оформлений патріотичний куточок.

  У навчально-освітній та повсякденній ігровій діяльності діти отримали знання про працю людей,про сезонні зміни в природі,про необхідні умови для росту рослин,про домашніх і диких тварин, птахів перелітних і зимуючих, про стан води. Проводилось багато розмов про явища суспільного життя, про рідну країну, про членів сім’ї та про турботу один про одного.

Оцінити динаміку досягнень вихованців, ефективність форм і методів роботи дозволяє моніторинг досягнення дітьми планованих підсумкових  результатів освоєння загальноосвітньої програми ,який показав позитивну динаміку в рівні оволодіння необхідними вміннями та навичками по всім освітнім напрямам.

Упродовж звітного періоду додатково використовувала: елементи мнемотехніки, нетрадиційні техніки малювання,дитячі дослідження, методику роботи з серією сюжетних картин Наталії Гавриш,а також інноваційні форми роботи з дітьми, такі як:

  • нетрадиційні форми занять (комбіновані, інтегровані, проект)
  • нестандартні заняття (мандрівки, години ввічливості, уроки милування природою, заняття-пошук, заняття-казка, заняття-тренінг)
  • оздоровчі заходи (піші прогулянки, сміхотерапія, пальчикова гімнастика).

Виховні заходи:

1.      Міжнародний день миру «Хай здійсниться наша мрія – мир настане в Україні»     

2.      Святкування дня Дошкілля   

3.      Проект «Золота осінь» 

4.      Тиждень державності 

5.      День яблука  

6.      День гарбуза

7.      Виставка композицій (осінніх поробок) «Осінній дивограй»

8.      Участь у благодійному ярмарку

9.      Свято осені «Осіння подорож»   

10.    Осінній фотоквест «Моя осінь 2024»   Тиждень дорожнього руху  Проект «Город на підвіконні» 

11.    Тематичне заняття «Тарас Шевченко – навіки у наших серцях»

12.    День знань про метелика

13.    День сміху

14.    Інтегроване заняття «Вода – чарівниця» 

15.    День вишиванки 

16.    Фізкультурна розвага «Подорож у країну Безпеки»  

  Протягом навчального року група з задоволенням брала участь в тематичних святах: Сперечались овочі», «День святого Миколая», «Завітала зимонька», «День вишиванки» .

  Спільно з батьками були організовані виставки робіт,що проводяться в дитячому садочку: «Подарунки осені», «Зимовий вернісаж» Разом творимо прекрасне».

  Поради, консультації для батьків: «Профілактика дитячих хвороб», «Як привчити дитину до виконання домашніх обов’язків», Визначальна роль сім’ї в розвитку мовлення дітей», Як відповідати дітям на складні запитання: «Коли закінчиться війна?», «Як заспокоїти дитину під час війни. Режим сну та відновлення організму» .

  Проводились збори для батьків на тему: «Давайте знайомитись»,«Вікові особливості дітей дошкільного віку», «Організація навчально – виховного процесу дітей дошкільного віку».

1.  У наступному році я планується більше  приділити  увагу проблемній темі  «Формування сенсорних та логіко-математичних навичок через ігрову діяльність в різновіковій групі».

  Приділити увагу формуванню елементарних математичних уявлень , розвитку конструктивних навичок .Продовжити розвивати уявлення про часові послідовності (частини доби,пори року,послідовність днів тижня, місяці, календар – вчора, сьогодні,з автра).Вчити порівнювати групи предметів, складати і вирішувати приклади і завдання.

Більше приділити увагу індивідуальній роботі з часто хворіючи ми дітьми.     Допомогти їм засвоїти навчальний матеріал (лічбу,значення цифр,склад числа) .

2.Продовжити приділяти увагу і мовному розвитку :закріплювати вміння в усвідомленому побудові текстів(оповідних, описових, комбінованих).Приділити увагу звуко буквеному аналізу, визначенню звуків у слові,аналізу,синтезу; вчити дітей складати з букв склади,з складів слова,зі слів речення.

3.Необхідно вести індивідуальну роботу з дітьми по формуванню умінь і навичок з художньо-естетичного розвитку.

4.Продовжувати приділяти увагу формуванню навичок особистої гігієни закріпленню трудових навичок,продовжувати роботу по закріпленню правел безпеки дітей в побуті,в місцях скупчення людей,правил дорожнього руху.

5.Виховувати у дітей впевненість в собі і своїх можливостях,розвивати ініціативність,самостійність.


    Індивідуальні форми методичної роботи з педагогами гімназії включали  консультування, взаємо відвідування занять і позакласних заходів, самоосвіту педагогів.

Курси підвищення кваліфікації вчителів Підлісноолексинецької гімназії:

Осух Валентина Василівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу

Кількіст годин

Платформа,місце проходження

Дата видачі

Підвищення Кваліфікації вчителі інформатики

36 год.

ХОІППО

25.10.12024

(свідоцтво)

Тиждень кодування ЄС

5 год.

Джуніор Ачівмент Україна

27.10.2024 (сертифікат)

Підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти, які забезпечуватимуть реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти (базове предметне навчання) у 2024/25 навчальному роц

18 год (0,6 кредита ECTS)

ХОІППО

01.11.2024

(сертифікат)

Оцінювання в НУШ:від теорії до практики

1 год.(0,03 ЕКТС)

formula

15.01.2025

(сертифікат)

Розвиток креативності учнів через ігрові завдання: приклади використання ігрових елементів на уроках природничих дисциплін.

2 години / 0.1 кредитів ЄКТС

ІППО

09.02.2025

(сертифікат)

У підсумку набрала 62 години підвищення кваліфікації

Бігняк Алла Василівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу

(тема)

Обсяг

(години)

Заклад/платформа

Дата

Номер сертифікату

«Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»

1 кредит

ЄКТС/30 годин

PROMETHEUS

25.07.2024

Сертифікат

1e9a54e3896a4c12bcafedfee79ddd6d

Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти

2,6 кредитів ЄКТС/80 годин

PROMETHEUS

25.07.2024

Сертифікат

94b5a23ce3414d708b75d57ecf4ab357

Я і якісне та цінісне навчання. Соціально-емоційне навчання і психосоціальна підртимка.

5 годин

PROMETHEUS

28.12.2024

Сертифікат

5f88039b33073f45628bad6a8de8046f7a

«Робота вчителів початкових класів  дітьми з особлиими освтніми потребами»

1кредит ЄКТС/30 годин

«EdEra»

29.12.2024

Сертифікат

48cea8d9-c252-4285-a09f-9d737da933a6

«Оцінювання без знецінення»

1кредит ЄКТС/30 годин

«EdEra»

09.01.2025

Сертифікат

52be779b-1b98-442c-89c6-ef19be6bb170

за освітньою програмою «Методика корекційно-розвиткової роботи при порушеннях пізнавальної діяльності»

 за напрямком

 «Вчитель - логопед».

       1 кредит

ЄCTS/30 годин

К-ПНУ ім. І. Огієнка

08.02.2025 28.02.2025

Свідоцтво КП 02125616/7-25

за освітньою програмою «Методика корекційно-розвиткової роботи при порушеннях пізнавальної діяльності»

 за напрямком

 «Вчитель - дефектолог».

       

        1 кредит

ЄCTS/30 годин

К-ПНУ ім. І. Огієнка

08.02.2025 28.02.2025

Свідоцтво КП 02125616/6-25

                        У підсумку набрала 235 годин підвищення кваліфікації

Ковальчук Валентина Григорівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу 

Кількість годин

Платформа.  місце проходження

Дата видачі сертифіката, свідоцтва

Документ

Програма підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти, які забезпечуватимуть реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти (базове предметне навчання) у 2024/25 навчальному році

18

Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка

02.12.2024

Сертифікат

№ 003663

Біохакінг як біологічна стратегія здоров`я та уповільнення старіння

4

Хмельницький національний університет

10.12.2024

Сертифікат

№ 000/0010

Методологія, теорія, практика

у 2024-2025 навчальному році. Основи здоров`я

15

Суб`єкт підвищення кваліфікації ГО «ІІППО» ЄДРОПОУ 43771659. КВЕД 8959

13.12.2024

Свідоцтво №99357863194732961003

Актуальні питання безпеки під час воєнного стану, в побуті, Інтернеті

10

Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка

23.12.2024

Сертифікат

№ 007129

Вчитель основ здоров`я та здоров’я, безпеки та добробуту

     30

Кам`янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

28.02.2025

Свідоцтво

КП 02125616 26-25

Педагогічні працівники, які проводять навчання здобувачів освіти діям у НС закладів загальної середньої освіти

30

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Хмельницької області

18. 04. 2025

Посвідчення № 21010906

     У підсумку набрала 107 години підвищення кваліфікації

Щур Яніна Казимирівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу

Кількість годин

Платформа, місце проходження

Дата видачі

1.Підвищення кваліфікації вчителів математики, які забезпечуватимуть реалізацію Держстандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти у 2024 – 2025 н. р.

     18

Хмельницький ОІППО ім. А. Назаренка

22.11.2024

2.Фізика в НУШ. Освітній процес через призму результатів. Вебінар

    2

ТОВ Видавництво «Ранок»

04.02.2025

3.Фахова та методична підготовка вчителів математики в контексті сучасної освіти. Курси

   30

Кам. – Под. національний університет ім. І. Огієнка

28.02.2025

     У підсумку набрала 50 годин підвищення кваліфікації

Гурна Ольга Миколаївна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва

Документ

Тема

Дата

Кількість годин

PROMETHEUS

Сертифікат

Впровадження інновацій в школах

07.01. 2025

60

     У підсумку набрала 80 годин підвищення кваліфікації

Демчук Олена Вікторівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва

Документ

Тема

Дата

Кількість годин

К-ПНУ ім. І. Огієнка

Свідоцтво 

 КП № 02125616 / 133-24

Вчитель німецької мови

31.10.

2024 р.

1 кредит ECTS

/30 годин

ХОІППО

 імені

А. Назаренка

Сертифікат

№ 004285

Керівники та заступники закладів загальної середньої освіти в яких у 2024/2025 навчальному році впроваджується Державний стандпрт  базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти

29.11.

2024р.

0,6 кредита ECTS

/18 годин

Онлайн-платформа

PROMETHEUS

Сертифікат

Bec5e13b12324965856e58093dee9ef8

«Протидія  та попередження булінгу ( цкуванню) в закладі освіти»

24.12

.2024 р.

2,6 кредитів ECTS

/80 годин

К-ПНУ ім. І. Огієнка

Свідоцтво 

 КП № 02125616 / 18-25

Вчитель індивідуального навчання,вчитель інклюзивних класів

28.02

2025 р

1 кредит ECTS

/30 годин

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Сертифікат

ПК № 08410370/fA6XwsbAGh-25

Курси підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров’я, в державних органах, органах місцевого самоврядування.

06.03

2025 р.

3,3 кредитів

ECTS

/100 годин

                У підсумку набрала 258 годин підвищення кваліфікації

Богнін Владислав Ігорович пройшов підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

2024

"Підвищення кваліфікації вчителів базової середньої освіти з питань НУШ у 7 класах".

сертифікат Хмельницького ОІППО N  002755 від 21.11.2024 р.

18 год

У підсумку набрав 18 години підвищення кваліфікації

Махнюк Ольга Едуардівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва

Документ

Тема

Дата

Кількість годин

ХОІППО

 імені

А. Назаренка

Свідоцтво

СПК№ 02139802/1827-25

Асистент вихователя інклюзивних груп ЗДО

04.04.

2025р.

2,5кредита ECTS

/72 години

                     У підсумку набрала 72 години підвищення кваліфікації

Бень Віра Іванівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Платформа

Кількість годин

Тема   курсів

№ свідоцтва, сертифіката

Дата видачі

ХОІППО

30

Реалізація нового Державного стандарту базової середньої освіти у 2023-2024 н. р. (Природничі науки), 30 годин.

21-26 листопада,

№02139802/000939

30. 11.2023р.

АТОМS  КІППО

30

Інклюзивна освіта. Техніки та методи роботи з дітьми з ООП.

16-17 грудня,

№538925602456881

17.12.2023р.

«На урок»

72

Океанічна обізнаність дітей у шкільних курсах географії

19.12.2023р.

№13961-1082764

19.12.2023р.

Платформа «Освіти» , Ректор

2

Мінна безпека, повітряна тривога: алгоритми швидкого реагування

20.08 2023

№ 559362186214

20.08 2023р.

У підсумку набрала 64 години підвищення кваліфікації

Мариняк Лариса Миколаївна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

п/п

Платформа

Документ

Тема курсу

Дата видачі

К-сть годин

1.

Платформа онлайн-курсів Prometheus

Сертифікат

Впровадження інновацій в школах

09. 01. 2025

60

2.

Платформа онлайн-курсів Formula

Сертифікат

FLM0402202531962

Проєкти на уроках математики як засіб застосування STEM напрямку

04. 02. 2025

1

3.

ТОВ «Літера ЛТД»

Сертифікат

В100-180225-040

Що і як досліджуємо: організація системної роботи за допомогою підручника ЯДС

18. 02. 2025

3

4.

ТОВ «Літера ЛТД»

Сертифікат

В101-210225-045

Як підручник допомагає розвивати мовлення. Українська мова та читання 1, 2, 3 класи

21. 02. 2025

3

5.

Освітні курси компанії EdPro

Сертифікат

Imzo2525-053

Інформаційні технології та STEM

26. 02. 2025

3

6.

7.

Освітні курси компанії EdPro

ТОВ «Літера ЛТД»

Сертифікат

Imzo2528-026

Сертифікат

В108-120325-068

Інформаційні технології та STEM

Математика для кожного: сучасний підручник як ключ до успіху

03. 03. 2025

12. 03. 2025

3

3

8.

Національна платформа EdWay

Сертифікат

0042-01262-2025-

11280

Толока Стійкості. Як допомогти дітям бути щасливішими? Співпраця між закладом освіти і родиною для підтримки у навчанні

20. 03. 2025

2,5

9.

Національна платформа EdWay

Сертифікат

0042-01311-2025-

11280

Толока Стійкості. Практики для стійкості родини: як з ними працювати?

02. 05. 2025

25

                          У підсумку набрала 81 годину підвищення кваліфікації

Бень Петро Іванович пройшов підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Платформа

Кількість годин

Тема   курсів

№ свідоцтва, сертифіката

Дата видачі

ХОІППО

36

Вчителі інклюзивного навчання (без досвіду роботи в інклюзивному класі)

СПК № 021398092/1467-24

01.03.2024.

       ХОІППО

6

Створення навчальної програми та календарного плану з реалізації змісту технологічної освітньої галузі в 5-7 класах нової української школи»

     001533

19.03.2024р.

      ХОІППО

22

Забезпечення реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти ( базове предметне навчання) у 2024\25 навчальному році

   002333

18.11.2024

     Formula

1

Оцінювання в НУШ: від теорії до практики

FLI150125-76

15.01.2025

                                У підсумку набрав 65 годин підвищення кваліфікації

Сайко Наталія Григорівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу

Кількість годин

Платформа

Місце проходження

Дата видачі сертифіката

Вчителі-логопеди

30

Кам’янець-Подільський національний університет

28.02.2025

Вчителі-дефектологи

30

Кам’янець-Подільський національний університет

28.02.2025

НУШ 7 клас Мистецтво

18 

ХОІПП

08.11.2024

      У підсумку набрала 78 годин підвищення кваліфікації

Гурний Андрій Володимирович пройшов підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу

Кількість годин

Платформа

Дата видачі сертифіката/свідоцтва

Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами.

Дистанційні курси.

30

Edera

30.11.2024

Використання мнемотехніки в логопедичній роботі з дітьми загальним недорозвитком мовлення.

Дистанційні курси.

2

Teacher

4.09.2024

Розвиток компетентностей вчителя-дефектолога. Практичні рекомедації по навчанню дітей з ООП в інклюзивному класі.

Дистанційні курси

 

2

 

Піфагор

4.09.2024

Курси асистентів вчителів інклюзивного навчання .

36

ХОІППО

30.05.2025

У підсумку набрав 70 годин підвищення кваліфікації

Жеребецька Ніла Володлимирівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Назва курсу

Кількість годин

Платформа

Дата видачі сертифіката/свідоцтва

Практичний психолог

30

Кам’янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка

Свідоцтво 142/23

28.02.2025

Школа для всіх.

30

Edera

03.12.2024р.

"Оцінювання без знецінювання"

30

EdEra 

31.12.2024

"Школа стійкості"

30

EdEra 

31.12.2024

У підсумку набрала 120 годин підвищення кваліфікації

Боднарчук Марія Миколаївна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Сертифікат

Підвищення кваліфікації .     

Методика корекційно- розвиткової роботи при порушеннях пізнавальної діяльності.           Вчитель – логопед.

30 год

28.02.2025

Кам’янець- Подільський національний університет ім..Івана Огієнка

 № 10/25

Сертифікат

Курс з психологічно-емоційної підтримки

30  год

22.10.2024

 Платформа -Освіторія

№ О-14884

Свідоцтво про підвищення кваліфікації

« Діагностичний інструментарій вчителя- дефектолога»

30 год

27.12. 2024

ІППО- платформа інститутів післядипломної   педагогічної освіти.

№ 7321552959419993611

Сертифікат

« Сучасна Логопедія.На поміч вчителю-логопеду».

30 год

27.12.2024

ІППО- платформа інститутів  післядипломної педагогічної освіти.

№ 8889853342279325381

             У підсумку набрала 120 годин підвищення кваліфікації

Гуменна Світлана Іванівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

Сертифікат

Підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти, що забезпечують   реалізацію Держстандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти ( базове предметне навчання) у 2024\2025 н.р.

(Зарубіжна література)

18 год

1.11.-27.11.2024р.

ХОІППО ім. Анатолія Назаренка

 № 006535

Сертифікат

Підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти, що забезпечують   реалізацію Держстандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти ( базове предметне навчання) у 2024\2025 н.р.

(Українська мова та література)

18 год

1.11-4.12.2025р.

ХОІППО ім. Анатолія Назаренка

№005874

Свідоцтво про підвищення кваліфікації

Вчитель української мови та літератури

30 год

28.02.2025

Кам’янець Подільський національний університет ім. Івана Огієнка

№ 17\25

Свідоцтво про підвищення кваліфікації

Вчитель зарубіжної літератури, мистецтва

3 год

28.02.2025

Кам’янець Подільський національний університет ім. Івана Огієнка

№ 16/25

                           У підсумку набрала 69 годин підвищення кваліфікації

Шипорко Алла Михайлівна пройшла підвищення кваліфікації за допомогою таких онлайн курсів, конференцій, вебінарів:

п/п

Назва курсу

Кількість годин

Платформа,

місце проходження

Дата видачі  сертифікату/ свідоцтва

1

«Легкий старт: лайдаки для навчання»

5 годин

Formula

22.08.2024

2

«Медіаграмотність та критичне мислення  на уроках математики  у початковій школі»

1 година

Formula

19.09.2024

3

«Фотографія на смартфон : секрети ідеальних знімків»

2 години

Formula

21.10. 2024

4

«ШІ у роботі вчителя початкових класів»

1 година

Formula

14.11.2024

5

«Навчаємо математики за технологією «5Е»»

1,5 годин

Formula

13.02.2025

6

«ШІ на уроках математики»

1,5 годин

Formula

19.02 2025

7

«Штучний інтелект та інноваційні технології в педагогічній освіті: можливості та перспективи»

2 години

Видавництво Ранок

20.02.2025

8

Особливості викладання предмета в сучасних умовах.

5 годин

Видавництво Ранок

10.11.2024

9

«Упроваджуємо концепцію «Нуль відходів» на уроках технологій»

2 години

Видавництво Ранок

27.11.2024

10

«Досліджуємо задачі»

2 години

Видавництво Ранок

06.02.2025

11

«Безпечне освітнє середовище в НУШ»

2 години

Видавництво Ранок

06.02.2025

12

«Інтерактивні вправи на уроках математики. (1-3 класи, за підручником М.Богдановича, А.Назаренко,С.Голосної)».

2 години

Видавництво Ранок

9.02.2025

13

«Психологічний генокод сучасного педагога»

Видавництво Ранок

9.02.2025

14

«Штучний інтелект для навчання та дозвілля»

15 годин

Видавництво Ранок

22.02.2025

15

«Батьківство без стресу: розвиток виховного потенціалу  батьків та осіб, які їх замінюють, у часи невизначеності».

24 години

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»

Липень 2024

16

«Навчання технік для батьків, осіб, що їх замінюють, та  спеціалістів, які працюють з дітьми»

24 години

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»

Серпень 2024

17

Дитина в безпеці

 5 годин

AR Book ефективна освітня система

21.08.2024

18

Особливості роботи з е-додатками підручників 1 – 3 класів

3 години

Літера ЛТД

13.02.2025

19

Математика для кожного: сучасний підручник як ключ до успіху

3 години

Літера ЛТД

12.03.2025

20

«Інформаційні технології та  STEM»

3 години

EdPro

(Едпро дистрибюшн)

25.02.2025

21

Інклюзивна ГПД: особливості організації  та функціонування

10 годин

Київський  столичний університет  імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної освіти

28.10.2024

22

Розвиток мислення дітей молодшого шкільного віку

10 годин

Київський  столичний університет  імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної освіти

06.11.2024

23

Навчання через дослідження в початковій школі

10 годин

Київський  столичний університет  імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної освіти

18.11.2024

24

Формування професійних компетентностей вихователя групи продовженого дня Нової української школи

30 годин

Міністерство освіти і науки України Кам’янець – Подільський національний університет імені Івана Огієнка

28.02.2025

                           У підсумку набрала 150 годин підвищення кваліфікації

   Вчителі гімназії йдуть в ногу з життям та постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.

Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів гімназії.

    У 2024 – 2025 навчальному році атестувалися 3 учителі  гімназії та  1 вихователь дошкільного підрозділу «Калинонька». За результатами атестації Богніну Владиславу Ігоровичу встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії», Решетюк Олені Арсентівні, Глуховській Ользі Миколаївні та Мариняк Ларисі Миколаївні  встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії».

    Педагоги гімназії активно залучаються до роботи у районних семінарах, беруть участь у різноманітних конкурсах.

  1. Освітня діяльність учнів

    На кінець 2023-2024 навчального року в гімназії навчалось 95 учнів та 23 вихованці дошкільного підрозділу «Калинонька». В 5-9 класах високого рівня знань досягли 2 учні (3,7%) , достатнього -  17  учнів (31,45%)  , середнього – 34  учні (62,9%).

Характеристика  результатів навчання

за 2024-2025 навчальний рік

учнів 1 класу

Підлісноолексинецької гімназії

з/п

Характеристика результатів навчання

К-сть

учнів

Сформовано (√)

%

К-сть учнів

Формується

%

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

Українська мова, мова відповідного корінного народу/

національної меншини ( мова навчання)

1

Виявляє розуміння фактичного змісту сприйнятого на слух висловлювання, запитує про незрозуміле

7

87,5%

1

12,5

2

Читає вголос цілими словами, усвідомлено, правильно, виразно

2

25%

6

75%

3

Виявляє розуміння змісту прочитаного тексту, пояснює вчинки персонажів у творі, висловлює власне ставлення щодо прочитаного

6

75%

2

25%

4

Переказує усно прочитаний/прослуханий твір із дотриманням послідовності змісту

0

0%

8

100%

5

Зрозуміло висловлює свої думки, розповідає про події за спостереженнями; будує діалоги на доступні теми, дотримується правил мовленнєвого етикету

8

100%

0

0%

6

Пише розбірливо, перевіряє написане, виправляє помилки

7

87,5%

1

12,5%

7

Визначає й аналізує мовні одиниці та мовні  явища, використовує їх для вдосконалення мовлення

0

0%

8

100%

Іноземна мова

1

Сприймає з розумінням іноземну мову на слух

8

100%

0

0%

2

Читає з розумінням іноземною мовою

0

0%

8

100%

3

Висловлюється іноземною мовою

0

0%

8

100%

4

Записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою

0

0%

8

100%

МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Читає, записує, утворює, порівнює числа в межах 100, визначає  склад числа

8

100%

0

0%

2

Володіє навичками додавання і віднімання чисел у межах 100

8

100%

0

0%

3

Читає та записує математичні вирази, зокрема зі змінною, знаходить їх значення

4

Аналізує текст задачі,  обґрунтовує спосіб розв’язання, розв’язує задачу, перевіряє розв’язок

2

25%

6

75%

5

Розпізнає, конструює з підручного матеріалу, зображує геометричні фігури

8

100%

0

0%

6

Використовує для вимірювання величини доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами

8

100%

0

0%

ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Розпізнає природні й рукотворні об’єкти, об’єкти неживої і живої природи, утворює взаємозв’язки між ними

8

100%

0

0%

2

Називає та описує явища, які відбуваються в природі

8

100%

0

0%

3

Досліджує за інструкцією пропоновані об’єкти природи з використанням запропонованих приладів, описує за допомогою вчителя отриманий результат

6

75%

2

25%

4

Орієнтується на місцевості за об’єктами природи

0

0%

8

100%

5

Знаходить і показує на карті України (столицю України, Карпати, Крим, річку Дніпро, Чорне й Азовське моря)

0

0%

8

100%

6

Називає умови, необхідні для життя організмів; наводить приклади природоохоронних заходів

5

62,5%

3

37,5%

СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ

1

Називає свою адресу, країну, її столицю; розповідає про/розпізнає символи держави (прапор, герб, гімн, державну мову)

8

100%

0

0%

2

Називає відомих українців, культурні та природні пам’ятки свого краю

0

0%

8

100%

3

Розповідає свої права та обов’язки в сім’ї, у школі, у громадських місцях, наводить приклади; діє з повагою до прав інших

8

100%

0

0%

4

Розпізнає першочергові та другорядні потреби людини; визначає способи їх задоволення з урахуванням культури споживання

0

0%

8

100%

5

Визначає, як діяти в повсякденній ситуації без загрози для життя та здоров’я

8

100%

6

Наводить приклади діяльності служб допомоги в небезпечних ситуаціях, називає номери телефонів цих служб

8

100%

ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Організовує робоче місце за визначеною умовою, дотримується безпечних прийомів праці

8

100%

2

Виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю операцій/дій

8

100%

3

Виконує трудові дії щодо самообслуговування, зокрема ремонтує іграшки, книжки, доглядає за рослинами

8

100%

ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Називає та добирає цифровий пристрій відповідно до мети завдання

2

Створює зображення за допомогою інструментів графічного редактора

3

Реалізує дії виконавця відповідно до лінійного алгоритму

4

Знаходить інформацію у вебджерелах за поданою умовою, дотримується безпечної поведінки під час взаємодії онлайн

МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Описує враження від сприймання творів мистецтва, словесно характеризує твори мистецтва

8

100%

0

0%

2

Відтворює художні образи засобами образотворчого мистецтва за зразком, користується різними художніми матеріалами

8

100%

0

0%

3

Виявляє старанність у співі, відтворює за зразком запропоновані ритми

8

100%

0

0%

4

Презентує створені художні образи, описує, чи вдалося втілити творчий задум

6

75%

2

25%

ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Виконує фізичні вправи за зразком

8

100%

2

Пояснює значення фізичних вправ для здоров’я людини

8

100%

3

Дотримується правил безпеки особисто та під час спільної рухової діяльності

8

100%

4

Виконує різні ролі під час рухливих і командних ігор, уболіває за результат команди

8

100%

Характеристика  результатів навчання

за 2024-2025 навчальний рік

учнів 2 класу

Підлісноолексинецької гімназії

з/п

Характеристика результатів навчання

К-сть

учнів

Сформовано (√)

%

К-сть учнів

Формується

%

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

Українська мова, мова відповідного корінного народу/

національної меншини ( мова навчання)

1

Виявляє розуміння фактичного змісту сприйнятого на слух висловлювання, запитує про незрозуміле

11

100%

2

Читає вголос цілими словами, усвідомлено, правильно, виразно

5

45,5%

6

54,5%

3

Виявляє розуміння змісту прочитаного тексту, пояснює вчинки персонажів у творі, висловлює власне ставлення щодо прочитаного

8

72,8%

3

27,2%

4

Переказує усно прочитаний/прослуханий твір із дотриманням послідовності змісту

9

81,9%

2

18,1%

5

Зрозуміло висловлює свої думки, розповідає про події за спостереженнями; будує діалоги на доступні теми, дотримується правил мовленнєвого етикету

7

63,6%

4

36,4%

6

Пише розбірливо, перевіряє написане, виправляє помилки

7

63,6%

4

36,4%

7

Визначає й аналізує мовні одиниці та мовні  явища, використовує їх для вдосконалення мовлення

2

18,1%

10

91%

Іноземна мова

1

Сприймає з розумінням іноземну мову на слух

11

100%

2

Читає з розумінням іноземною мовою

4

36,4%

7

63,6%

3

Висловлюється іноземною мовою

9

81,9%

2

18,1%

4

Записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою

2

18,1%

9

81,9%

МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Читає, записує, утворює, порівнює числа в межах 100, визначає  склад числа

10

91%

1

9%

2

Володіє навичками додавання і віднімання чисел

7

63,6%

4

36,4%

3

Читає та записує математичні вирази, зокрема зі змінною, знаходить їх значення

6

54,5%

5

45,5%

4

Аналізує текст задачі, створює за потреби модель, обґрунтовує спосіб розв’язання, розв’язує задачу, перевіряє розв’язок

3

27,2%

8

72,8%

5

Розпізнає, конструює з підручного матеріалу, зображує геометричні фігури

9

81,9%

2

18.1%

6

Використовує для вимірювання величини доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами

3

27,2%

2

72,8%

ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Розпізнає природні й рукотворні об’єкти, об’єкти неживої і живої природи, утворює взаємозв’язки між ними

9

81,9%

2

18,1%

2

Називає та описує явища, які відбуваються в природі

11

100%

3

Досліджує за інструкцією пропоновані об’єкти природи з використанням запропонованих приладів, описує за допомогою вчителя отриманий результат

9

81,9%

2

18,1%

4

Орієнтується на місцевості за об’єктами природи

9

81,9%

2

18,1%

5

Знаходить і показує на карті України (столицю України, Карпати, Крим, річку Дніпро, Чорне й Азовське моря)

8

72,8%

3

27,2%

6

Називає умови, необхідні для життя організмів; наводить приклади природоохоронних заходів

11

100%

СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ

1

Називає свою адресу, країну, її столицю; розповідає про/розпізнає символи держави (прапор, герб, гімн, державну мову)

11

100%

2

Називає відомих українців, культурні та природні пам’ятки свого краю

4

36,4%

7

63,6%

3

Розповідає свої права та обов’язки в сім’ї, у школі, у громадських місцях, наводить приклади; діє з повагою до прав інших

11

100%

4

Розпізнає першочергові та другорядні потреби людини; визначає способи їх задоволення з урахуванням культури споживання

9

81,9%

2

18,1%

5

Визначає, як діяти в повсякденній ситуації без загрози для життя та здоров’я

11

100%

6

Наводить приклади діяльності служб допомоги в небезпечних ситуаціях, називає номери телефонів цих служб

7

63,6%

4

36,4%

ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Організовує робоче місце за визначеною умовою, дотримується безпечних прийомів праці

11

100%

2

Виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю операцій/дій

11

100%

3

Виконує трудові дії щодо самообслуговування, зокрема ремонтує іграшки, книжки, доглядає за рослинами

11

100%

ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Називає та добирає цифровий пристрій відповідно до мети завдання

10

100%

2

Створює зображення за допомогою інструментів графічного редактора

9

81,9%

2

18,1%

3

Реалізує дії виконавця відповідно до лінійного алгоритму

5

45,5%

6

54,5%

4

Знаходить інформацію у вебджерелах за поданою умовою, дотримується безпечної поведінки під час взаємодії онлайн

3

27,2%

8

72,8%

МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Описує враження від сприймання творів мистецтва, словесно характеризує твори мистецтва

10

90%

1

9,1%

2

Відтворює художні образи засобами образотворчого мистецтва за зразком, користується різними художніми матеріалами

11

100%

3

Виявляє старанність у співі, відтворює за зразком запропоновані ритми

11

100%

4

Презентує створені художні образи, описує, чи вдалося втілити творчий задум

11

100%

ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Виконує фізичні вправи за зразком

11

100%

2

Пояснює значення фізичних вправ для здоров’я людини

11

100%

3

Дотримується правил безпеки особисто та під час спільної рухової діяльності

11

100%

4

Виконує різні ролі під час рухливих і командних ігор, уболіває за результат команди

11

100%

Характеристика  результатів навчання

за 2024-2025 навчальний рік

учнів 3 класу

Підлісноолексинецької гімназії

з/п

Характеристика результатів навчання

К-сть

учнів

Сформовано (√)

%

К-сть учнів

Формується

%

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

Українська мова, мова відповідного корінного народу/

національної меншини ( мова навчання)

1

Виявляє розуміння фактичного змісту сприйнятого на слух висловлювання, запитує про незрозуміле

5

50%

5

50%

2

Читає вголос цілими словами, усвідомлено, правильно, виразно

9

90%

1

40%

3

Виявляє розуміння змісту прочитаного тексту, пояснює вчинки персонажів у творі, висловлює власне ставлення щодо прочитаного

7

70%

3

30%

4

Переказує усно прочитаний/прослуханий твір із дотриманням послідовності змісту

9

90%

1

10%

5

Зрозуміло висловлює свої думки, розповідає про події за спостереженнями; будує діалоги на доступні теми, дотримується правил мовленнєвого етикету

5

50%

5

50%

6

Пише розбірливо, перевіряє написане, виправляє помилки

7

70%

3

30%

7

Визначає й аналізує мовні одиниці та мовні  явища, використовує їх для вдосконалення мовлення

6

60%

4

40%

Іноземна мова

1

Сприймає з розумінням іноземну мову на слух

6

60%

4

40%

2

Читає з розумінням іноземною мовою

6

60%

4

40%

3

Висловлюється іноземною мовою

1

10%

9

90%

4

Записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою

7

70%

3

30%

МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Читає, записує, утворює, порівнює числа в межах 100, визначає  склад числа

10

100%

2

Володіє навичками додавання і віднімання чисел

10

100%

3

Читає та записує математичні вирази, зокрема зі змінною, знаходить їх значення

5

50%

5

50%

4

Аналізує текст задачі, створює за потреби модель, обґрунтовує спосіб розв’язання, розв’язує задачу, перевіряє розв’язок

1

10%

9

90%

5

Розпізнає, конструює з підручного матеріалу, зображує геометричні фігури

10

100%

6

Використовує для вимірювання величини доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами

8

80%

2

20%

ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Розпізнає природні й рукотворні об’єкти, об’єкти неживої і живої природи, утворює взаємозв’язки між ними

10

100%

2

Називає та описує явища, які відбуваються в природі

5

50%

5

50%

3

Досліджує за інструкцією пропоновані об’єкти природи з використанням запропонованих приладів, описує за допомогою вчителя отриманий результат

3

30%

7

70%

4

Орієнтується на місцевості за об’єктами природи

9

90%

1

10%

5

Знаходить і показує на карті України (столицю України, Карпати, Крим, річку Дніпро, Чорне й Азовське моря)

10

100%

6

Називає умови, необхідні для життя організмів; наводить приклади природоохоронних заходів

8

80%

2

20%

СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ

1

Називає свою адресу, країну, її столицю; розповідає про/розпізнає символи держави (прапор, герб, гімн, державну мову)

10

100%

2

Називає відомих українців, культурні та природні пам’ятки свого краю

7

70%

3

30%

3

Розповідає свої права та обов’язки в сім’ї, у школі, у громадських місцях, наводить приклади; діє з повагою до прав інших

6

60%

4

40%

4

Розпізнає першочергові та другорядні потреби людини; визначає способи їх задоволення з урахуванням культури споживання

10

100%

5

Визначає, як діяти в повсякденній ситуації без загрози для життя та здоров’я

10

100%

6

Наводить приклади діяльності служб допомоги в небезпечних ситуаціях, називає номери телефонів цих служб

10

100%

ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Організовує робоче місце за визначеною умовою, дотримується безпечних прийомів праці

10

100%

2

Виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю операцій/дій

10

100%

3

Виконує трудові дії щодо самообслуговування, зокрема ремонтує іграшки, книжки, доглядає за рослинами

10

100%

ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Називає та добирає цифровий пристрій відповідно до мети завдання

10

100%

2

Створює зображення за допомогою інструментів графічного редактора

10

100%

3

Реалізує дії виконавця відповідно до лінійного алгоритму

5

50%

5

50%

4

Знаходить інформацію у вебджерелах за поданою умовою, дотримується безпечної поведінки під час взаємодії онлайн

6

60%

4

40%

МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Описує враження від сприймання творів мистецтва, словесно характеризує твори мистецтва

9

90%

1

10%

2

Відтворює художні образи засобами образотворчого мистецтва за зразком, користується різними художніми матеріалами

10

100%

3

Виявляє старанність у співі, відтворює за зразком запропоновані ритми

10

100%

4

Презентує створені художні образи, описує, чи вдалося втілити творчий задум

7

70%

ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Виконує фізичні вправи за зразком

10

100%

2

Пояснює значення фізичних вправ для здоров’я людини

10

100%

3

Дотримується правил безпеки особисто та під час спільної рухової діяльності

10

100%

4

Виконує різні ролі під час рухливих і командних ігор, уболіває за результат команди

10

100%

Характеристика  результатів навчання

за  2024-2025 н. р.

учнів 4 класу

Підлісноолексинецької гімназії

з/п

Характеристика результатів навчання

Кількість учнів

Сформовано

(√)

%

Кількість учнів

Формується

%

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

Українська мова, мова відповідного корінного народу/

національної меншини ( мова навчання)

1

Визначає фактичний зміст, тему, основну думку, пояснює причино-наслідкові зв’язки сприйнятого на слух висловлювання, уточнює інформацію, ставить доцільні запитання

6

67%

3

33%

2

Володіє повноцінною навичкою читання вголос і мовчки

7

78%

2

22%

3

Аналізує прочитаний текст, висловлює та обґрунтовує власне ставлення щодо прочитаного, формулює висновки

8

89%

1

11%

4

Переказує усно та письмово прочитаний/прослуханий твір із дотриманням логіки викладу та із творчим доповненням

8

89%

1

11%

5

Будує зв’язні висловлювання (розповідь, опис, міркування, есе, діалог) в усній і письмових формах, володіє монологічною та діалогічною формами мовлення, дотримується правил культури спілкування

8

89%

1

11%

6

Пише розбірливо, дотримується граматичних та орфографічних норм, перевіряє та редагує написане

8

89%

1

11%

7

Досліджує мовні одиниці та явища, використовує їх для вдосконалення мовлення

4

44%

5

56%

Іноземна мова

1

Сприймає з розумінням іноземну мову на слух

3

33%

6

67%

2

Читає з розумінням іноземною мовою

5

56%

4

44%

3

Висловлюється іноземною мовою

8

89%

1

11%

4

Записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою

3

33%

6

67%

МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Читає, записує, утворює, порівнює числа, визначає розрядний склад числа

8

89%

1

11%

2

Володіє навичками додавання і віднімання, множення і ділення чисел

8

89%

1

11%

3

Читає та записує математичні вирази, зокрема зі змінною, знаходить їх значення; розв’язує рівняння, добирає розв’язок нерівності зі змінною

7

78%

2

22%

4

Аналізує текст задачі, створює за потреби модель, обґрунтовує спосіб розв’язання, розв’язує задачу, прогнозує та перевіряє розв’язок

4

44%

5

56%

5

Розпізнає, будує геометричні фігури, конструює об’єкти з геометричних фігур

9

100%

6

Використовує для вимірювання величин доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами, користується приладами для вимірювання

6

67%

3

33%

ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Установлює взаємозв’язки між об’єктами неживої і живої природи, розрізняє рукотворні об’єкти, виготовлені з природничих і штучних матеріалів

8

89%

1

11%

2

Описує зміни, які відбуваються в природі, установлює причиново-наслідкові зв’язки між ними

8

89%

1

11%

3

Обирає обладнання та досліджує об’єкт природи за власне складеним планом, робить висновки та презентує їх

5

56%

4

44%

4

Орієнтується на місцевості за об’єктами природи та за допомогою компаса

3

33%

6

67%

5

Знаходить і показує на карті Україну, материки, океани та інші об’єкти відповідно до навчального завдання

4

44%

5

56%

6

Пояснює залежність життя організмів від умов існування, правила природоохоронної поведінки, дотримується цих правил

8

89%

1

11%

СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ

7

Пояснює на прикладах, що означає бути  громадянином/громадянкою України; досліджує історію свого народу, села/міста, рідного краю та презентує результати

4

44%

5

56%

8

Розповідає про відомі історичні події, пам’ятки природи та культури, видатних людей, зокрема винахідників; пояснює вплив їхньої діяльності на життя людей/збереження довкілля

3

33%

6

67%

9

Пояснює свої права та обов’язки в сім’ї, у школі, у громадських місцях; аргументовано визначає перевагу добрих взаємин над конфліктами

8

88%

1

11%

10

Розпізнає першочергові та другорядні потреби, пояснює важливість помірності в споживанні товарів і послуг, планує конкретні дії для задоволення власних потреб

8

88%

1

11%

11

Пояснює, від чого залежить безпека в довкіллі; описує можливі ризики поведінки на прикладах

9

100%

12

Моделює звернення по допомогу в різні служби у разі небезпечних ситуацій, пояснює можливі наслідки і свої дії

8

89%

1

11%

ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Організовує робоче місце відповідно до власних потреб і визначених завдань, дотримується безпечних прийомів праці

9

100%

2

Планує послідовність виготовлення виробу за власне обраними технологіями обробки матеріалів і виготовляє його

9

100%

3

Планує та виконує трудові дії щодо самообслуговування, у тому числі ремонтує книжки, пришиває ґудзики, сервірує стіл

7

78%

2

22%

ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Використовує цифрові пристрої для виконання навчальних завдань

9

100%

2

Створює інформаційні продукти (текст, графічне зображення, презентацію) у програмних середовищах

7

78%

2

22%

3

Складає лінійні, розгалужені та циклічні алгоритми на основі їхнього опису, отримує очікуваний результат дій виконавця за складеним алгоритмом

3

33%

6

67%

4

Збирає інформацію за допомогою цифрових пристроїв відповідно до навчальної мети, використовує онлайн середовища для спільної діяльності й обміну думками, дотримується безпечної поведінки під час онлайн-взаємодії

4

44%

5

56%

МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Описує враження від сприймання творів мистецтва, словесно характеризує твір із використанням мистецької технології

6

67%

3

33%

2

Співає виразно, відтворює запропоновані ритми (соло та в групі), імпровізує з ритмами

7

78%

2

22%

3

Створює варіанти запропонованих художніх образів засобами образотворчого мистецтва, користується різними художніми матеріалами

9

100%

4

Презентує власні художні образи, оцінює власну творчість, пояснює, що вдалося

8

89%

1

11%

ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

1

Добирає та виконує фізичні вправи з різних видів спорту, дотримуючись правил безпеки, здійснює контроль самопочуття в процесі виконання фізичних вправ

9

100%

2

Пояснює значення фізичного навантаження і загартовування для організму людини та виховання сили волі

8

89%

1

11%

3

Дотримується правил проведення рухливих ігор та естафет; співпереживає за результати команди

9

100%

    За навчальний рік згідно плану було проведено 12 педагогічних рад з актуальних проблем педагогіки; 11 нарад при директорові, де було розглянуто ряд питань роботи гімназії.

    Працювали Методична рада та Рада гімназії. Проведено заходи з початку та закінчення навчального року; систематично проводились засідання МО гімназії; на належному рівні проведені традиційні свята гімназії; різноманітні заходи з патріотичного виховання, а також добре проведена робота з профілактики правопорушень та попередження травматизму серед учнів гімназії. Всі заходи проводилися враховуючи воєнний стан.

  У гімназії  протягом року проводилися предметні тижні, відкриті уроки, відкриті виховні заходи.

Олімпійський тиждень та Олімпійський урок на тему: « Перемоги, які мотивують » ( вересень 2024 р.);

- Тиждень Кодування ЄС ( жовтень 2024 р.);

- Тиждень української мови і літератури ( жовтень 2024 р.);

-Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та дорожнього руху( листопад);

- Тиждень дитячого читання ( грудень 2024 р.);

- Тиждень математики ( березень 2025 р.);

- Національний Тиджень поезії ( березень 2025 р.);

- Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності ( квітень 2025 р.);

- Тиждень охорони праці ( квітень 2025 р.);

- Тиждень безпеки дорожнього руху ( травень 2025 р);

- Національний тиждень безбар’єрності ( травень 2025 р.).

У гімназії проведено уроки з використанням елементів STEMосвіти:

- 1 клас, ЯДС, Гурна О. М., урок на тему: « Ми - дослідники !»;

- 2 клас, ЯДС, Шипорко А. М., урок на тему « Повітряна  лабораторія. Шукаємо неведимку ( Повітря та його властивості)»;

- 3 клас, ЯДС, Глуховська О. М., урок на тему: « Насінина. Проростання насінини»;

- 4 клас, ЯДС, Мариняк Л. М., урок на тему: « Світ невидимий. Як ми дихаємо. Модель дихальної системи»;

- 5 клас, математика, Осух В.В., урок на тему: « Звичайні дроби»;

- 5 клас, здоров’я, безпека, добробут, урок на тему: « Корисне меню. Готуємо самі. Цукерки з сухофруктів»;

- 5 клас, українська література, Демчук О. В., урок на тему: « Павло Тичина. « Хор лісових дзвіночків»»;

- 5 клас, зарубіжна література, Гуменна С. І., урок на тему: « Закони Джунглів та цінності людського життя в оповіданнях  Р. Кіплінга про Мауглі»;

- 5клас, трудове навчання, Бень П. І., урок на тему:«  Нове життя старих речей»;

- 6 клас, географія, Богнін В.І., урок на тему: «  Атмосферні опади»;

- 7 клас, музика, Сайко Н. Г., урок на тему: « Сучасна музика. Стилі та напрями.»;

- 7 клас, хімія, Бень В. І., урок на тему: «  Чисті речовини і суміші. Способи розділення сумішей»;

- 7 клас, геометрія, Щур Я. К., урок на тему: « Трикутники».

Зазначаємо вагомі здобутки, досягнення,  перемоги учнів та педагогічних працівників: Ціліцінська Ангеліна, учениця 9 класу, І місце в Всеукраїнському конкурсі (обласний етап) «Безпека в житті - життя в безпеці», літературний напрям, казка  «Пригоди чарівних Сірничків» ( керівник Демчук О. В.)

Кушнір Даша, учениця 5 класу,  ІІ місце в Всеукраїнському конкурсі (обласний етап) « Птах року», казка « Казка про пригоди Джека» ( керівник Демчук О. В.);                                                                   

Вівчурко Ганна Юріївна ,учениця 9 класу, 2 місце у районному етапі МАН, секція «Фольклористика», назва роботи «Українська хустина: модний тренд чи тисячолітня традиція» (керівник: Сайко Н.Г.);

Сайко Н.Г.-переможець Обласного педагогічного конкурсу- виставки» Освіта на шляхах реформування» 2024 року у номінації «Виховна робота», 1 місце;

Хоптяр Анастасія Михайлівна –лауреат обласного етапу фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна- це ми!» (керівник: Сайко Н.Г.);

Вівчурко Ганна, учениця 9 класу. ІІ місце в обласному етапі конкурсу «Безпека в житті – життя у безпеці», номінація «Літературний  напрям – кросворд» (керівник Ковальчук В.Г.);

Дєд Єгор, учень 6 класу. ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року – 2024» у номінації «Кращий літературний твір» (керівник Ковальчук В.Г.);

Ціліцінська Вероніка, учениця 6 класу, ІІІ місце  у районному етапі  «Перший крок  в науку 6-8 класи» , секція «Наукове відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства»,  назва роботи «Особливості використання фразеологізмів у пригодницькій повісті Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки»  (керівник Ковальчук В.Г.);

 Вівчурко Ганна Юріївна , учениця 9 класу, ІІ місце в обласному конкурсі МАН «Молодіжна наукова ліга Хмельниччини: сучасний дискурс», секція «Журналістика» (керівник Щур Я.К.);

Кут Назар Васильович, учень 7 класу, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Фізика в дії»  (керівник Щур Я.К.);

Кут Назар Васильович, учень 7 класу в Міжнародному конкурсі «Олімпіс 2025 – Весняна сесія», диплом І ступеня за відмінні результати з математики  (керівник Щур Я.К.); Ціліцінська Ангеліна, учениця 8 класу,  ІІ місце в обласному етапі  МАН "Перший крок в науку"  6-8 класи, відділення "Біологія", секція "Охорона здоров'я» (керівник Бень В.І.);

Покладюк Вероніка Олександрівна, учениця 1 класу, диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі «Наша зоряна весна» (керівник Гурна О.М.).

   

  1.  Інклюзивне навчання

У закладі було організоване інклюзивне навчання для семи дітей з особливими освітніми потребами .

Навчання організовано за індивідуальними навчальними планами та індивідуальною програмою розвитку кожної дитини, які складені на основі типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України відповідно до кількості предметів інваріантної частини навчального плану. В організації  інклюзивного навчання задіяні 16 вчителів, 5 асистентів вчителя та 1 асистент вихователя. На підставі існуючих програм і з урахуванням годин індивідуального навчального плану, ними розроблені індивідуальні програми, які погоджені з заступником директора з навчально - виховної роботи. Діти, які навчаються за інклюзивною формою, залучаються до виховних та позашкільних заходів, що проводяться в гімназії. Відповідно до річного плану роботи заступникам директора з НВР було проаналізовано роботу команди психолого-педагогічного супроводу в інклюзивних класах. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 р. № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», наказу МОНУ від 14.06.2013 р. № 768 «Про затвердження плану заходів, щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів», витягів з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення батьків до участі в освітньому процесі, витягів з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення батьків до участі в освітньому процесі у гімназії з 01.09.2024 р. було відкрито п’ять класів з інклюзивною формою навчання та 1 різновікова група у дошкільному підрозділі «Калинонька»

Адміністрацією гімназії з педагогічним колективом були проведені інструктвно-методичні наради з питань методики організації освітнього процесу:

 - «Індивідуальна програма розвитку – основний освітній документ для дітей з особливими освітніми потребами»;

 - «Індивідуалізація і диференціація викладання як врахування індивідуальних особливостей кожної дитини»;

 - «Роль асистента вчителя в класі з інклюзивним навчанням: основі функції і завдання, форми співпраці».

 Протягом року була здійснена фронтальна перевірка роботи вчителів в цих класах. Перевіркою встановлено, що в усіх класах створені належні умови для інклюзивної форми навчання, організоване інклюзивне навчання з урахуванням висновку психолого-медико-педагогічної консультації. Спільно з командою психолого-педагогічного супроводу для учнів з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальні програми розвитку, індивідуальні навчальні плани з урахуванням висновків психолого-медико-педагогічної консультації та розклад занять. Асистентами вчителів було проведено ряд заходів спрямованих на адаптацію, соціалізацію дітей з ООП

Тренінгове заняття "На доброму серці тримається світ".                                                                            Виставка малюнків "Щастя просто жити".                                                        Оформлення "Дерева добра".                                                                                 Година спілкування з елементами тренінгу "Спочатку говоримо про людину, а не про її риси."                                                                                                                             Тест "Безбар'єрність: доступність для всіх."                                                                   Година спілкування "Можливості - обмежені, здібності - безмежні."                               "Мені це потрібно, адже я - такий як ти."                                                                       Методоб'єднання вчителів початкових класів  "Робота з батьками в інклюзивному класі."                                                                                                       Методоб'єднання класних керівників" Допомога дітям з ООП під час війни. "                                                                                                  Семінар - практикум. " Методи та прийоми корекції розвитку в контексті інклюзивного навчання."

Протягом року було проведено 4 засідання команди психолого-педагогічного супроводу: 04.09.2024(протокол № 1), 13.09.2024 (протокол № 2), 16.12.2024 (протокол № 3), 16.05.2025 (протокол № 4). Встановлено, що вчителями інклюзивних класів забезпечується особистісно зорієнтований підхід до організації освітнього процесу, всі вчителі враховують особливі освітні потреби учнів. Вчителями та асистентами ведуться учнівські портфоліо для відображення навчальних досягнень. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу визначеним індивідуальним навчальним планом. Протягом навчального року всі учні, які навчаються за індивідуальними освітніми програмами, залучались до позакласних та шкільних заходів з урахуванням їх інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану їх здоров’я. В ході контролю перевірені класні журнали, календарно-тематичне планування, поурочне планування вчителів.

  Протягом року адміністрацією був проведений аналіз інклюзивного навчання у гімназії і виявлені переваги та недоліки інклюзивної моделі навчання:

 Ø Переваги інклюзивного навчання:

- Діти з особливими освітніми потребами будуть краще підготовлені до умов реального життя.

 - Діти з особливими освітніми потребами мають більше можливостей брати участь у різних видах діяльності.

 - Ставлення з більшим розумінням до сімей, де є діти з особливими освітніми потребами.

 Недоліки інклюзивного навчання:

- Діти з особливими освітніми потребами не мають педагогів з достатнім рівнем спеціальної підготовки.

- Батьки дітей з особливими освітніми потребами помічають відмінності між розвитком своїх дітей та їхніх однолітків і страждатимуть від цього.

 - Діти з особливими освітніми потребами отримуватимуть недостатньо реабілітаційних та інших спеціальних послуг

Виховна та позакласна робота

   Педагоги  гімназії глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі гімназії залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації. У зв’язку з цим виховна діяльність гімназії протягом начального року була спрямована на виконання програми МОН України «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів».

    Свою роботу вчителі гімназії організовували по формуванню ціннісних якостей дитини:

  • ціннісного ставлення до себе , до здоров’я;
  • ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей;
  • ціннісного ставлення до праці;
  • ціннісного ставлення до природи;
  • ціннісного ставлення до мистецтва;
  • ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави.

    Педагогом організатором, класними керівниками та класоводами були організовані традиційні масові гімназійні заходи:                                                             

1 семестр

  • Свято Першого дзвоника “ З Україною в серці “,
  • Перший урок “Перемагає той, хто пам’ятає”,
  • Олімпійський тиждень” Україна єднає серця”,
  • свято “З Днем Миру, Україно”,
  • виховна година ”Мир на Землі-спокій в родині”,
  • Всесвітній день боротьби зі сказом, День українського козацтва ”Слава незламним захисникам”,
  • Урочиста посвята п’ятикласників в козачата, День захисників і захисниць ,
  • Загальноукраїнська хвилина мовчання ”Назавжди у наших серцях “, покладання квітів до пам’ятників загиблих воїнів”Світла пам’ять та вічна слава Героям”
  • ,концерт до  Дня вчителя “О, рідний, любий  вчитель наш ласкавий”, привітання з Днем працівників освіти вчителів-пенсіонерів,
  • підготовчий етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Джура”, свято Урожаю “Осінь-_чарівниця”, виставка осінніх поробок ”Осінні фантазії”,
  •  День хліба ”Хвала рукам, що пахнуть хлібом”,
  • участь в обласній акції ”В пошуках мовних перлів” ,
  • свято-День української писемності та мови,
  • участь у “Тиждень Кодування ЄС”,
  • конкурс знавців творчості Кобзаря ”Шевченко з нами”,
  •  мовленнєвий квест ”Збережемо наш скарб-рідну мову”,
  •  інтелектуальна гра-конкурс ”Мова наша солов’їна”,
  • акція” Дерева Перемоги”(висадка алеї каштанів) ,
  • День учнівського самоврядування “Учні в ролі вчителів”
  • флешмоб ”Візьми інтерв’ю у водія шкільного автобуса”,
  • участь у Єдиному  національному уроці ”Безпечна дорога додому”,
  • вікторина ”Безпека дорожнього руху”,
  • урок пам’яті ”Відлік незламності:1000 днів на шляху до Перемоги”,
  • День Свободи і Гідності ”Майдан об’єднав нас в єдиній, соборній і незалежній Україні” ,
  • участь у Всеукраїнській акції ”Запали свічку пам’яті”,
  • участь у Всеукраїнській благодійній акції ” День піжам”,
  • година спілкування  ”Протидія насильству”,
  • анкетування ”Що ти знаєш про СНІД”, акція ”Червона стрічка :зупинимо СНІД ,поки він не зупинив нас”, вікторина ”СНІД: міф чи реальність”,
  • Виховна година ”Мій улюблений світ-без насильства”,
  • година спілкування ”Міф чи правда про торгівлю людьми”,
  • виховна година ”Волонтери-справжні герої нашого часу,” 
  • захід-зустріч ”Святий Миколай завітав у гості...” , конкурси ”Відун” ,”Ватра”, ”Стрільба”, присвячені Дню Збройних Сил України ,
  • фотофлешмоб  ”Мамина хустина”,
  • новорічне свято ”Новий рік ступає на поріг...”,
  • новорічний вертеп ”Різдво вже поспішає в Україну...”,
  • флешмоб ”Освітня коляда наближає Перемогу”

2 семестр

  • Урочиста лінійка до Соборності України ”Ми пам’ятаємо минуле і боремося за майбутнє...”, участь в онлайн вікторині до Дня Соборності України ,
  • флешмоб ” Сила в єдності”, участь у фотовиставці “Ми - соборні!”,
  • круглий стіл ”Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики”,
  • творчий вечір поетеси Світлани Мудрик ”Дзвоню у дзвін свойого слова”, участь в онлайн грі-вікторині ”Відун”,
  • година спілкування ”Пам’яті Героїв Крут”,
  • Виховна година” Герої Крут-герої українського  народу”,
  • урок читання і мовлення ”Сила слова”(Всесвітній день читання вголос), святкова пошта “Скринька кохання” до Дня Валентина,
  • челендж-флешмоб “Україна-єдина країна”,
  • урок-реквієм” Наша боротьба за свободу продовжується” до Дня Героїв Небесної Сотні,
  • виховний захід “Мова- код нації”,
  • година спілкування “Мандрівка сторінками історії та літературного слова”, віршований флешмоб “Наша мова калинова “,
  • година спілкування “Три роки війни”,
  • флешмоб “Українська жінка, честь її і слава”,
  • екскурсія у Городоцький краєзнавчий музей,
  • поетичний флешмоб “Шевченківське слово”,
  • виховна година “Тарас Шевченко-великий Кобзар”,
  • літературна подорож “Борітеся-поборете!”,
  • літературне свято “Незламний голос епохи-Ліни Костенко” ,
  • поетичний марафон  читання військової поезії “Вірші, написані в окопах”,
  • виставка творів сучасних митців- поетів,
  • квест “Скарби нації”, присвячений Дню історика ,
  • флешмоб “У блакитному”,
  • подорож “Сторінками улюблених творів”,
  • бесіда “Безпека- наша спільна відповідальність”,
  • Великодня акція “ З вірою у серці”,
  • лінійка- реквієм “Чорнобиль-одна з найстрашніших катастроф в історії людства”,
  • інформаційна година “Цивільний захист”,
  • участь у фестивалі-огляді “Ватра 2025”,
  • весняна  екологічна акція “Моє дерево Перемоги”,
  • лінійка-реквієм “День Пам’яті та Перемоги”,
  • свято матері “Найкраще в світі слово -мама!”,
  • свято букваря “Прощавай , Букварику...”,
  • перегляд Єдиного національного уроку “Безпечна дорога додому”,
  • участь у 1 етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”(“Джура”), патріотична акція “Велопробіг до Дня Героїв”,
  •  екскурсія до сільського краєзнавчого музею “Порічанська хатина”, екскурсія до Екопарку “Порічка”,
  • свято Останнього дзвоника 2025 “Мрій , навчайся, Україною пишайся!”, флешмоб “Дитинство під мирним небом”,
  •  година-реквієм “Невинні жертви великої біди” ,присвячена  Дню вшанування пам’яті дітей, які загинули під час збройної агресії Російської Федерації проти України.
  • Спортивні зустрічі з Пільоолексинецькою  філією Опорного закладу Городоцького ліцею №2 ( волейбол, теніс, легка атлетика)

  Всі заходи проводилися враховуючи воєнний стан

  Старостат села завжди позитивно ставиться і є активним учасником у вихованні підростаючого покоління. На території села обладнали спортивний та ігровий майданчик де діти із задоволенням займаються спортом та відпочивають. Є місця для цивілізованого вечірнього дозвілля.

  1. Соціальний захист дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у гімназії, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовленні списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

  • Сиріт і позбавлених батьківського піклування – 0
  • Дітей – інвалідів – 1
  • Малозабезпечених –18
  • З неповних сімей – 2
  • Багатодітних – 41
  • Напівсиріт – 0
  • Стоять на внутрішньому обліку – 2
  • Стоять на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх – 2
  •  Діти з особливими потребами - 7
  • Діти з родин ВПО - 11
  • Діти з родин мобілізованих та УБД - 14

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації гімназії.

Діти даних категорії залучалися до загально шкільних, загально класних профілактичних, просвітницьких, розвиваючих заходів, тематичних тижнів, на запит тощо. Консультативна робота проводилася переважно у індивідуальній формі з батьками, вчителями, учнями на запит чи за потребою. Переважна тематика консультацій: стосунки батьків та дітей, пошук шляхів до взаємопорозуміння та підтримки, родинні негаразди, проблеми у поведінці, подолання шкільних труднощів, емоційне перевантаження, стосунки у класі, вікові особливості, особливі освітні потреби, вирішення конфліктів та ін. Основна форма роботи з батьками в цьому напрямку включала підготовку відповідних інформаційних матеріалів, індивідуальні консультації. Основна тематика: шляхи підтримки дитини, вікові особливості учнів, батьківська відповідальність, домашнє насильство, сексуальне насильство, булінг, взаємини батьків та дітей ,порушення поведінки тощо. Основними формами просвітницької роботи серед вчителів були виступи на методичних об’єднаннях вчителів, засіданнях педагогічних рад щодо проведеної роботи, психолого-педагогічних семінарах, нарадах, індивідуальні бесіди, підготовка відповідних інформаційних матеріалів.

  1. Профорієнтаційна робота.

«Однією з головних проблем сучасної людини є проблема вибору. Нам доводиться вибирати постійно: сьогоднішнє суспільство побудоване на різноманітті й варіативності. Є ситуації, коли помилка у виборі матиме наслідки, що виявляться набагато пізніше, і це може позначитися на всьому подальшому житті. Одна з таких ситуацій – визначення людиною своєї справи або професії.  Однією з гарантій у сфері зайнятості населення є професійна орієнтація населення. Професійна орієнтація включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів, спрямованих на активізацію процесу самовизначення  та реалізацію здатності до праці осіб, виявлення інтересів, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності».

Професійна підготовки молоді починається ще в шкільні роки. Завдання гімназії – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії.     Профорієнтаційна робота у Підлісноолексинецькій гімназії  здійснюється під час освітнього процесу: виховання трудових навичок у гімназистів на уроках трудового навчання, розширення знань про професії на різних уроках, а також під час навчальних екскурсій та позакласних заходів, відвідуванні виробництва. Проводилися зустрічі із представниками закладів професійної освіти ДЗН “Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг, Лісоводським аграрним професійним ліцеєм, Хмельницьким  політехнічним коледжем Львівської політехніки, Ярмолинецьким професійним ліцеєм, вищим професійним ліцеєм №4 м. Хмельницького.

  1. Співпраця з батьками.

Виховання учня в гімназії і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником гімназії, а тому беруть активну участь у освітньому  процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

Велика допомога батьків гімназії здійснюється по організації ремонтів класних кімнат, окультурення території гімназії. Проведено ряд виховних заходів, куди були залучені батьки.

  1. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнів та працівників гімназії організовано відповідно до нормативно – правової бази.  Щорічно влітку до початку нового навчального року діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у гімназії формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по гімназії. Медичне обслуговування працівників гімназії організовано також на базі КМП «Городоцька МБЛ». Вони щорічно проходять  поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівник їдальні проходить медичний огляд два рази на рік.

Учні 1 – 4 класів забезпечуються харчуванням (обід – за рахунок бюджетних коштів (50%) та батьківських коштів (50%) . Гарячим харчуванням охоплено 99 %  учнів 1 – 9 класів.

  1.  Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота  з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу гімназії з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії на початку навчального року призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створюється служба з охорони праці, плануються першочергові заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. В гімназії є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на оперативних нарадах. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі гімназії. Оформлюються акти громадсько-адміністративного контролю з охорони праці між адміністрацією та профкомом гімназії.

Будівля гімназії та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем. Вогнегасники наявні, перезаряджені,  розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.

По всій гімназії розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії.

Згідно санітарних, пожежних норм і правил, гімназією отримані Паспорт готовності гімназії до нового навчального року, акт опору ізоляції та контуру заземлення.

Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі  з охорони праці. Проведено первинні інструктажі  з охорони праці на робочому місці.

11. Фінансово – господарська діяльність.

Будівля гімназії прийнята в експлуатацію 1971 року. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація гімназії разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням матеріально – технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб гімназії проводиться відділом освіти, молоді та спорту Городоцької міської ради, а також меценатами.

Адміністрацією гімназії приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти. Коридори гімназії оформлені інформаційними стендами. Подвір’я гімназії доглядається персоналом, на квітниках щороку висаджують квіти, які протягом літа доглядаються гімназистами, своєчасно обрізають дерева, кущі. Загалом територія гімназії має задовільний стан, який підтримується обслуговуючим персоналом.

В цьому році частково оновлено матеріально-технічну базу закладу,  за кошти засновника було придбано дві  інтерактивних панелі, які розміщені в кабінеті історії та математики що дає змогу вчителя більш якісно надавати освітні послуги. Завершено реконструкцію ганку в дошкільному підрозділі «Калинонька» повністю замінено стіни, дах, вікно, двері.

  1.  Управлінська діяльність.

Управління гімназією здійснюється згідно річного плану роботи гімназії, плану внутрішньогімназійного контролю та календарних планів вчителів – предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у гімназії і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально – виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток гімназії.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно – правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Використовуючи постійне підключення до мереж Інтернет, стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації гімназії, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління.

У гімназії ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально – виховного процесу та діяльності всього гімназійного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання гімназії, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

У гімназії адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, проведенням моніторингів тощо. Аналіз результатів внутрішньо гімназійного контролю знаходить відображення у рішеннях пелагічної ради гімназії, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація гімназії приймає певні управлінські рішення, щодо конкретних учителів та учнів.

Враховуючи сучасні вимоги, я, як директор гімназії, дотримуюсь стилю керівництва, який близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі колегіальних рішень. Я не прихильник необдуманих самовільних рішень. Основними формами спілкування з працівниками є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. У зв’язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідні їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.