Про виконання програм та оцінювання з української мови та літератури в умовах дистанційного навчання
Відділ освіти Городоцької міської ради надсилає лист ХОІППО від 28.04.2020 №296 про методичні рекомендації щодо виконання програм та оцінювання з української мови та літератури в умовах дистанційного навчання в 2019 – 2020 н.р.
Просимо поінформувати вчителів української мови та літератури.
Начальник відділу освіти С. Рибак
Вик.: І.Болотюх
0979122866
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
вул. Озерна, 14, м.Хмельницький,29000,
тел./факс (0382) 77-63-20,
E-mail: hmoippo@i.ua, код ЄДРПОУ 02139802
№ 296 від 28 .04. 2020 р.
Начальникам відділів(управлінь)
освіти міських/районних
держадміністрацій,територіальних громад
Завідувачам районними
(міськими,територіальними)
методичними кабінетами
Директорам закладів освіти
обласного підпорядкування
Про виконання програм
та оцінювання з української мови та літератури
в умовах дистанційного навчання
Ми наближаємося до завершення 2019-2020 навчального року. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-213 від 16.04.2020 року «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року» питання організації освітнього процесу, виконання освітньої програми, навчального плану є внутрішніми питаннями кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.
Що стосується виконання програм з української мови та літератури, пропонуємо діяти відповідно до рекомендацій МОН України від 01.07.2019 № 1/11-5966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному», чинних програм та календарного плану. При оцінюванні керуватися рекомендаціями МОН України (лист № 1/9-213 від 16.04.2020 року). Вчителі мають творчо підходити до реалізації їх змісту, щоб не перевантажувати учнів.
Під час організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання в умовах карантину підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове та річне) може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх здобувачів освіти. За відсутності засобів Інтернет-зв’язку, зворотній зв’язок з учнями вчитель може підтримувати в телефонному режимі, а виконані завдання отримувати поштою.
Підсумкова оцінка за ІІ семестр виставляється з урахуванням результатів тематичного та оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності (усного твору (5-11класи) та читання вголос (5-9 класи), отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку.
Пропонуємо виконувати тести на платформах Google Клас, Naurok, Moodle тощо за вибором учителя та з урахуванням можливостей учня; виконувати письмові роботи, у тому числі диктанти, із використанням відеоінструментів Skype, Zoom. Для проведення диктанту педагог може підготувати текст з пропущеними орфограмами та пунктограмами.
Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об’єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами контрольної роботи. Для забезпечення рівних умов проходження оцінювання всіма учнями рекомендовано запровадити гнучкий графік проведення контрольних робіт, загальна тривалість якого має становити не менше двох тижнів.
Рекомендовано попередньо надіслати учням графік проведення контрольних робіт. Учитель має отримати зворотній зв’язок від усіх учнів щодо ознайомлення з графіком і наявності технічної можливості виконати та надіслати завдання у зазначений термін. Якщо хтось з учнів не має можливості виконати завдання, передбачити для них інший спосіб проходження оцінювання та надсилання матеріалів.
Оцінювання контрольних та інших видів робіт, які буде проведено в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються у журналі (без дати). Класні журнали заповнюємо відповідно до календарного планування після завершення карантину (кількість годин може бути меншою, деякі теми можна ущільнити). Якщо учень не навчався впродовж теми та не має оцінок, то на предметних сторінках, тематичну ставимо "н/а" і не враховуємо її при виставленні семестрової.
Відповідно до наказу МОН від 30 березня 2020 року № 463, зареєстрованого Міністерством юстиції України 09 квітня 2020 року за № 333/34616, учнів 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації. У відповідних документах про освіту робиться запис «звільнений(а)».
Учні 11-х класів складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (наказ Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 480). У закладі освіти ДПА може складатися лише у випадках, передбачених законодавством. Документи про здобуття повної середньої освіти учні отримують після проходження ДПА.
Перший проректор Олександр ПОПИК
С.Манзюк
0679082909