Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле та сучасність».

Дата: 1 лютого 2022 о 11:39
Автор: Гурний В. В.
54 перегляда

Відповідно до листа Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді від 04.01.2022 №2 повідомляємо, що 15-17 квітня 2022 року в м. Запоріжжя планується проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле та сучасність». Просимо залучити до участі зацікавлених осіб та надсилаємо проєкт регламенту Конференції (заявку на участь та текст тез доповіді потрібно подати до 21 лютого).

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТРНАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ, КРАЄЗНАВСТВА І ТУРИЗМУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА, СПОРТУ ТА ЕКСКУРСІЙ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Інформаційний лист

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь

у І Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді

«Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність»,

яка відбудеться у квітні 2022 року у м. Запоріжжя

1. Загальні положення

Основною метою Конференції є громадянське виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність та територіальну цілісність.

Завданнями Конференції є:

- вивчення подій, фактів, наслідків та здобутків українських воїнів у бойових діях за Українську державу;

- формування ціннісних орієнтирів і почуття патріотизму у молоді на прикладах боротьби українського народу за самовизначення, соборність та державність України;

- сприяння науковим, краєзнавчим дослідженням державотворчих процесів;

- дослідження діяльності політичних, військових, громадських і духовних лідерів у боротьбі за волю України;

- виховання в учнівської молоді поваги до народних традицій, національних цінностей українського народу;

- сприяння формуванню взаємозацікавленої співпраці закладів освіти з громадськими організаціями, творчими об’єднаннями, місцевими громадами;

- підтримка обдарованих юних краєзнавців, сприяння їх самореалізації, стимулювання їхньої творчої та пошукової діяльності.

2. Учасники конференції

До участі в конференції запрошуються делегації закладів загальної середньої освіти, вихованці (гуртківці) позашкільних закладів освіти, учні закладів професійно-технічної освіти.

Склад делегації – 1-5 учнів (вихованців), що є авторами робіт (1 доповідач на 1 роботу)  та 1 керівник делегації.

3. Тематика роботи секцій

1) Історія збройних протистоянь на території України: з найдавніших часів до новітнього часу

В рамках секції юні краєзнавці досліджують особливості військового мистецтва, війни, битви, воєнні конфлікти, які відбувались на теренах України з найдавніших часів до сьогодення: військова організація, озброєння та військове мистецтво бронзової доби; військове мистецтво від кіммерійців до сарматів (ІХ ст. до н. е. – ІІІ ст. н. е.);військова справа доби Великого переселення народів; аспекти військової справи Київської Русі; військо та військова справа Кримського ханату; військова справа доби козацтва; військо доби Української революції 1917-1921 рр.; Українська повстанська армія 1940-1950-х рр.; Збройні сили України в умовах незалежності; інформаційні війни як феномен «війни нового типу».

Висвітлюються особливості боротьби українців проти іноземного поневолення і національно-визвольні рухи, українські мілітарні утворення, історія військових закладів освіти, українська військово-теоретична думка, військова символіка, лозунги тощо.

2) Антропологічний вимір війни

У секції розкриваються персоналії військовослужбовців, як видатних полководців так і простих солдат та офіцерів в умовах війни та мирного часу.

Дослідження можуть включати в себе: історико-біографічні аспекти, генеалогію (вивчення родин та окремих осіб, родинні зв’язки, історія сімей тощо); мікроісторію (дослідження індивідуального та приватного прикладу для більш глибокого вивчення загального, представлення ситуації в мініатюрі); історію ідентичності (вивчення соціальної, релігійної, національної тотожності індивіда або певних груп людей в умовах війни).

3) Усна історія АТО/ООС

Робота секції передбачає доповіді учасників, які проводили дослідження із залученням (як джерел) спогадів учасників бойових дій на сході України. Юні краєзнавці, використовуючи метод усної історії, беруть інтерв’ю в учасників АТО/ООС (військових, медиків, волонтерів, військових капеланів) та інтерпретують їх у своєму дослідженні.

4) Військово-історичні події в експозиціях музеїв

У роботі секції учасники досліджують експозиції історичних і краєзнавчих музеїв та музеїв закладів освіти, які присвячені військовим подіям на територіїсвого регіону (міських, селищних, сільськихрад). Висвітлюється історія озброєння, військових обладунків та спорядження, військової форми тощо.

Юні краєзнавці розкривають форми роботи із залучення предметів до музейних фондів,наводять приклади популяризації музейної колекції, аналізують виклики, які стоять перед музейниками у висвітленні військово-історичної тематики в Україні.

5) Україна в історико-культурних пам’ятках

У цій секціїучасники висвітлюють та популяризують історичні події, матеріалізовані в пам’ятках історії та культури свого регіону (міських, селищних, сільських рад). Досліджують історію населеного пункту, видатні історичні постаті, пам’ятки (історії, архітектури, археології, містобудування та ін.); особливості регіонального розвитку культури, мистецтва, науки, фольклору, релігії, мови, народних традицій у різних сферах життя, у тому числі й національних меншин тощо. 

Проводиться дослідження фортифікаційних споруд різних періодів історії України.

6) Природничо-краєзнавчі об’єкти України та їх зв’язок з історичними подіями

Робота секції присвячена дослідженням місць битв та інших історичних подій, що відбувалися на території свого регіону. Оцінюється їх сучасний стан, аналізуються зміни, які відбулись з тих часів, фіксується наявність пам’ятних знаків та досліджується історія їх створення, проводиться опитування місцевого населення щодо обізнаності стосовно історії місцевих пам’яток.

Юні дослідники висвітлюють особливості природи рідного краю, досліджують пам’ятки природи; обстежують природне середовище з урахуванням антропогенних змін; проблеми охорони, збереження, водні ресурси та їх використання; унікальні ландшафти свого регіону.

4. Порядок проведення Конференції

Для участі у Конференції, учасники до 21 лютого 2022 року надсилають на електронну пошту відділу краєзнавства та патріотичного виховання комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради kray_zoctkum@ukr.net (з поміткою «Військово-історична конференція») попередню заявку (форма – додаток 1) та текст тез доповіді (зразок – додаток  2).

Вимоги до тез:

• Мова публікації – українська;

• Назва тез друкується великими літерами по центру, кегль – 12. Дані про авторів розміщуються нижче – вирівнювання по центру. Вказується: прізвище та ім’я автора без скорочень, заклад освіти, область, назва населеного пункту(міська, селищна, сільська рада). Дані про керівника (керівників) роботи – прізвище, ім’я, по батькові (повністю), місце роботи, посада.

 Обсяг матеріалу – до 4 сторінок тексту формату А4.

• Текстовий формат – TimesNewRoman;

• Розмір шрифту – 14, міжрядковий інтервал – 1,0; поля всюди – 2 см; вирівнювання – по ширині;

• Формат лапок – « »;

• Формат тире – ;

• Рекомендується для запобігання розривів між ініціалами й прізвищем, а також в інших подібних випадках використовувати нерозривний пробіл Ctrl+Shift+Пробіл;

• Посилання в тексті вказуються в квадратних дужках: номер джерела та сторінка(и) напр.: [1, с. 14].

• Допускаються лише загальноприйняті скорочення;

Список джерел та літератури подається в алфавітному порядку або порядку цитування.

Кількість наданих матеріалів від територіальних одиниць(міських, селищних, сільських рад) Запорізької області та  інших регіонів України до заочного етапу конференції необмежена. На очний етап конференції запрошуються делегації від міських, селищних, сільських рад Запорізької області, інших регіонів України за викликом організаторів після підведення підсумків заочного етапу.

Під час Конференції доповідачам надається до 5 хвилин для виступу та 2-3 хв. для відповіді на запитання (дискусії). Передбачається можливість використання технічних засобів (проєктор) та наочності: світлини, слайди, відеофільми, аудіозаписи, карти, схеми, діаграми тощо.

У доповіді розкривається актуальність та оригінальність теми, різноманітність та доцільність використаних джерел, методів пошуку та дослідження, обґрунтовується суспільно-корисне значення роботи, описуються результати пошукової діяльності, висвітлюються цікаві події, факти, біографічні, статистичні дані, аналіз успіхів та поразок у боротьбі за державну незалежність України.

5. Фінансування

Організація та проведення конференції, екскурсійне та автобусне обслуговування здійснюються за рахунок коштів комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

Умови проживання будуть повідомлені додатково.

Витрати на відрядження та харчування учасників делегації, проживання, проїзд учасників до місця проведення заходу та у зворотному напрямку здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

 

Додаток 1

Заявка

на участь у І Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність»

_______________________________________

Область (міська, селищна, сільська рада), заклад освіти

№ п/п

Секція

Доповідач (прізвище, ім’я)

Заклад освіти (клас, творче об’єднання, гурток)

ПІБ, посада керівника краєзнавчо-пошукової роботи 

Тема доповіді краєзнавчо-пошукової роботи

Керівник делегації:______________________________

Контактний телефон, е-mail: ______________________

 

Додаток  2

Зразок оформлення тез

Секція «Історія збройних протистоянь на території України: з найдавніших часів до новітнього часу»

ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
НА МЕЛІТОПОЛЬЩИНІ
ЗА ДОБИ УЦР

Бєлікова Валерія, учениця 11 класу Костянтинівське районне НВО № 1 «Таврія», вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР;

с. Констянтинівка Костянтинівської сільської громади, Запорізька область.

Керівник: Горбова О.А., вчитель історії та правознавства Костянтинівського районного НВО № 1«Таврія», керівник гуртка «Історичне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР.

Українська революція 1917-1921 років мала значний вплив на покоління українців. Підбурювані подіями, вони боролися за українську державу. У наш час це є дуже актуальною проблемою, адже наразі постає питання щодо Криму та Сходу України, які шляхом підступної боротьби захоплені державою-агресором. Народ повинен знати та шанувати своїх героїв та, надихаючись їхніми подвигами, продовжувати боротьбу українського народу за цілковиту незалежність та територіальну цілісність.

…………………………………………………………………………………

Найбільш відомими були ради, які створювалися безпосередньою демократією на місцях. У тому числі, 4 березня 1917 року така рада виникла у місті Мелітополь. Вибори були організовані прямо на мітингу. Перший склад ради – це були в більшості соціал-демократи [1, с. 45]. 

…………………………………………………………………………………

Список використаних джерел та літератури

1. ЦДАВО України. Ф.1115.  Оп.1. Спр.12. Арк. 76, 76 зв. URL: http://http://surl.li/mlhg (дата звернення: 15.11.2019).

2. Дроздовский М. Г. Дневник. Берлин: Отто Кирхнер и Ko, 1923. URL: http://surl.li/mlhh (дата звернення: 15.11.2017).

3. Громенко С. Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року. Київ: К.І.С., 2018. 266 с., іл.

4. Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя. Спогади українських бійців. Упорядник Ю. Щур. Київ: УВС ім. Ю.Липи, 2017. 132 с.

 

Додаток 3

Підтвердження участі

в очному етапі І Всеукраїнської

краєзнавчої конференції учнівської молоді

«Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність»

від делегації

____________________________________

область (міська, селищна, сільська рада)

№ п/п

Секція

Доповідач (прізвище, ім’я учня, вихованця

Заклад освіти, клас, творче об’єднання, гурток)

ПІБ, посада керівника пошуково-дослідницької роботи (повністю)

Тема статті про пошуково-дослідницьку роботу

Необхідне для захисту технічне обладнання

Дата прибуття

Час прибуття,

Рейс/вагон

Дата/час від’їзду

Керівник делегації

Контактний телефон

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.