«Про проведення Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі»
Відповідно до листа Українського державного центру позашкільної освіти від 01.02.2022р. № 02-02 «Про проведення Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі» просимо вас сприяти активній участі ваших вихованців у заході.
Умови проведення додаються.
Для участі у першому відбірковому етапі необхідно до 15 березня 2022 року надіслати заявку і матеріали згідно з умовами номінацій. Переможці І-го етапу фестивалю отримують запрошення від оргкомітету на участь у ІІ-му етапі фестивалю.
Заявки на участь продублюйте на електронну пошту відділу освіти Городоцької міської ради .
Про проведення Всеукраїнського відкритого
фестивалю дитячої та юнацької творчості,
присвяченого Всесвітньому Дню Землі
(заочний/онлайн формат)
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.12.2021 року № 1379 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)» з обов’язковим виконанням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236, з 19 по 21 квітня 2022 року у місті Кропивницькому Українським державним центром позашкільної освіти спільно з комунальним позашкільним навчальним закладом «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» буде проведено Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі (заочний/онлайн формат).
Фестиваль проводиться у два етапи: І - відбірковий (заочний), ІІ- завершальний (онлайн) відповідно до умов проведення (додаток 1).
До участі у заході запрошуються вихованці (учні) закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, представники учнівського самоврядування, євроклубів, інших дитячих громадських об’єднань віком від 8 до 21 року.
Для участі у І-му етапі необхідно до 15 березня 2022 року надіслати заявку на участь та матеріали згідно з умовами номінацій. Переможці І-го етапу фестивалю отримують запрошення від оргкомітету на участь у ІІ-му етапі фестивалю.
Додаткова інформація за тел: у місті Кропивницькому (0522) 22-56-01, 22-56-12 (контактні особи: (095) 234-64-98 - Долгополова Наталія Костянтинівна, (095) 585-96-18 - Кордонська Лариса Миколаївна), у місті Києві (044) 253-01-05 (контактна особа – Кононенко Ірина Володимирівна).
Директор Геннадій ШКУРА
Ірина Кононенко 044 253 01 05
Додаток
до листа УДЦПО
від 01.02.22р. № 02-02
Умови проведення
Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості,
присвяченого Всесвітньому Дню Землі,
на тему: «Земля для нас та для нащадків. Маркери сталого розвитку міст та громад»
- Мета та завдання Фестивалю
1.1. Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі (далі – Фестиваль), проводиться з метою привернення уваги учнівської, студентської молоді, суспільства загалом до проблем сучасності та до проблем, які існують у дитячому та молодіжному середовищі.
1.2. Основними завданнями Фестивалю є:
- популяризація засобами мистецтва серед дітей та молоді ідей сталого розвитку міст та територій України, з урахуванням світового досвіду;
- визначення, спільно з учасниками і гостями Фестивалю, найбільш актуальних питань та цікавих ідей із заданої теми, що заслуговують на популяризацію;
- відображення естетичних цінностей у формах і проявах власної культури життя, усвідомлення й реалізація можливостей дітей та молоді;
- формування у дітей та молоді громадянських цінностей та соціальної компетентності: відповідальності, готовності до змін, взаємодію та співпрацю задля вирішення спільних проблем міст та територій, правової культури;
- розвиток вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки та приймати рішення, відповідно до ситуації;
- підтримка обдарованих дітей та молоді в процесі їх соціального становлення;
- популяризація дитячої та юнацької творчості, надання учасникам можливості самовираження, творчого спілкування.
1.3. Розкриття теми Фестивалю передбачає відображення у творчості:
- любові до свого міста, громади, мрії про їхнє майбутнє, демонстрація відповідального ставлення до природних ресурсів своєї території, вдосконалення управління населеними пунктами, сприяння створенню комплексної інфраструктури;
- проблеми життя дітей та молоді у місті, громаді, рівень забезпечення їх прав; розвиток свого міста, громади для комфортного життя в ньому сьогодні та завтра, проблеми збереження історичної спадщини на території свого проживання, розповіді про участь дітей та молоді у розвитку своїх населених пунктів, активного протистояння вандалізму, забрудненню екології на своїх територіях;
- опис «Розумних» міст світу та враження від перебування у них авторів текстів, показ проблем міст світу, створення фантастичних проєктів міст майбутнього та життя у них, інші складові, які відносяться до цілей сталого розвитку міст та громад.
2. Організатори Фестивалю
Український державний центр позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, комунальний позашкільний навчальний заклад «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості».
3. Журі Фестивалю
Комунальний позашкільний навчальний заклад «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» формує оргкомітет та склад журі Фестивалю.
4. Учасники Фестивалю
4.1. До участі у Фестивалі запрошуються вихованці (учні) закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, представники учнівського самоврядування, євроклубів, інших дитячих громадських об’єднань віком від 8 до 21 року.
4.2. Учасники Фестивалю зобов’язані дотримуватись його умов, програми Фестивалю та правил поведінки в Інтернет просторі.
5. Порядок і строки проведення Фестивалю
5.1. Фестиваль проводиться на базі комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» протягом березня – квітня в два тури (відбірковий – з 15.03.2022 по 01.04.2022 та он-лайн з 19 по 21 квітня 2022 року) у номінаціях: «Громадська думка», «Театральне мистецтво» (різні жанри), «Образотворче мистецтво».
5.2. Для участі у відбірковому етапі необхідно до 15 березня 2022 року надіслати до оргкомітету Фестивалю заявку за відповідною формою та конкурсні матеріали згідно з умовами номінацій.
-
- Переможці першого (відбіркового) етапу отримують запрошення оргкомітету на участь у другому, заключному етапі Фестивалю.
- Всі представники команд, запрошені для участі в другому етапі Фестивалю, беруть участь у творчій майстерні.
6. Номінація «Громадська думка»
6.1. Учасниками Фестивалю можуть бути команди підлітків та молоді віком від 14 до 17 років включно, у кількості 6 учасників та 1 керівник.
В конкурсній програмі беруть участь представники органів учнівського самоврядування, євроклубів, дитячих та молодіжних громадських об’єднань, ініціативні групи та інші організації, діяльність яких відповідає тематиці Фестивалю.
6.2. Робота в номінації відбувається за трьома тематичними напрямками: «Сталий розвиток міст і громад – актуальність та зміст цілі в розрізі світу та України», «Проблеми міст в світі та Україні. Розумна територія: моделюємо майбутнє», «Громада, дружня до дітей та молоді. Практика та перспективи».
6.3. Для участі у відбірковому (заочному) етапі учасникам необхідно подати до оргкомітету Фестивалю:
6.3.1. Заявку на участь у номінації «Громадська думка» за посиланням: https://forms.gle/YY7om9J72Fu4Mcau5 - до 15 березня 2022 року.
6.3.2. Інфографіку з презентації діяльності команди (організації).
Критерії оцінювання презентації:
змістовність - 5 балів;
інтерактивність - 5 балів;
складність - 5 балів;
дизайн - 5 балів.
6.3.3. Тези виступу для участі у панельній дискусії на тему «Сталий розвиток міст і громад – актуальність та зміст цілі в розрізі світу та України».
Критерії до написання тез:
відповідність тематичному напрямку - 5 балів;
актуальність проблеми - 10 балів;
висвітлення теми через призму власної громадської діяльності чи діяльності організації - 15 балів;
креативність шляхів вирішення проблеми - 10 балів.
Доповідь не повинна перевищувати 3 хв. (команда готує 2 доповідачів за тематичним напрямком, які презентують доповідь спільно або від одного із учасників). Доповідь може супроводжуватись презентацією.
6.3.4. Проєкт створення розумної території у своєму населеному пункті за напрямком «Проблеми міст в світі та Україні. Розумна територія: моделюємо майбутнє» із візуалізацією в частині «Розумна територія: моделюємо майбутнє».
Критерії до проєкту:
авторський задум - 5 балів;
відповідність змісту темі - 10 балів;
ступінь розкриття теми - 15 балів;
творчий підхід - 10 балів;
реальність втілення задуму - 10 балів.
Два учасники команди презентують та захищають проєкт під час панельної дискусії на тему «Проблеми міст в світі та Україні. Розумна територія: моделюємо майбутнє».
6.3.5. Презентацію та коментар до презентації за темою «Громада дружня до дітей та молоді. Практика та перспективи».
Критерії оцінювання презентації:
відповідність тематичному напряму – 5 балів;
змістовність - 10 балів;
дизайн - 5 балів;
висвітлення теми через призму власної громадської діяльності чи діяльності організації – 10 балів;
шляхи розвитку співпраці (вирішення проблем) – 10 балів.
Всі завдання також передбачають знання учасниками основних позицій ініціативи ЮНІСЕФ «Громада дружня до дітей та молоді», спрямованої на підтримку місцевої влади у реалізації прав дітей.
Конкурсні матеріали надсилаються в електронному вигляді на електронну пошту denzemli.kr01@gmail.com не пізніше 15 березня 2022 року.
Програма заключного етапу буде надіслана переможцям заочного етапу разом із запрошенням на електронну адресу керівника команди, вказану в реєстраційній формі.
6.4. Нагородження конкурсантів:
Переможці отримують дипломи І, ІІ, ІІІ ступеня.
6.5. Контактні особи: Кордонська Лариса Миколаївна, заступник директора – (095) 585-96-18; Бондаренко Наталія Володимирівна , методист – (066) 792-82-75.
7. Номінація «Театральне мистецтво»
7. 1. Учасниками Фестивалю можуть бути діти, підлітки, молодь віком від 8 до 21 року включно – вихованці дитячих та молодіжних студій, гуртків, колективів, творча робота яких розкриває тему Фестивалю засобами театрального мистецтва.
7.2 Кількісний склад учасників:
- соло;
- дует;
- мала група (до 5 учасників)
- група (більше 5 учасників)
7.3. Для участі у відбірковому турі Фестивалю учасники заповнюють Google форму за посиланням https://forms.gle/X3b4wjVueKPyL6K17 і надсилають відео конкурсної роботи з текстовим файлом виступу, які додаються у відповідні графи форми.
Приймається не більше 3 заявок від одного колективу. На кожен номер заповнюється окрема заявка.
Вимоги до конкурсних матеріалів:
- посилання на відео виступу активне та доступне для перегляду, відкрите до завершення Фестивалю (Google-диск, YouTube ) або посилання на відео виступу на Fex.net з якістю МP4 не нижче 720 HD, використання стандартного codec.
- посилання на текстовий файл конкурсної роботи у форматі World, PDF або google doc (текст виступу, сценарій, лібрето із зазначенням назви та автора).
- виступи мають бути державною мовою та відповідати темі Фестивалю.
7.4. Вікові категорії учасників:
молодша – 8–10 років;
середня – 11–13 років;
старша – 14–17 років;
молодіжна 18-21 рік;
змішана
7.5 Жанри номінації:
- «Театральна мініатюра» - моновистава, діалог, етюд, мініатюра, мала форма літературно-музичної композиція, ТED історії, конферанс, театр пантоміми, мініатюри шоу-театру, playback – театр, театр тіней, театральний перфоманс, форум театр, форм-театр та інші форми театрального мистецтва, де задіяно від 1 до 5 учасників - таймінг до 15 хв.;
- «Театральна вистава» - таймінг до 30 хв.;
- «Пластичний театр» - таймінг до 10 хв.;
- «Театр моди» - таймінг до 7 хв.;
- «Дивертисмент» - пародія, комічний, гумористичний номер, цирковий або хореографічний театралізований номер, інша виконавська форма розважального характеру - таймінг до 5 хв.;
- «Ляльковий театр» - таймінг до 15 хв.;
- «Мюзикл, музичний театр» - таймінг до 10 хв.;
- «Етно - театр» - театральна реконструкція українських національних традицій, обрядів, пісень, танців, ігор, свят, подій тощо - таймінг до 15 хв.;
- «Соціальний театр» - театр інклюзивний, театр за участі акторів з особливими потребами;
- «Альтернативний театр» – креативний погляд на традиційне театральне мистецтво та виконавські форми виступу, що не підпадає під вищевказані номінації, але є театральною виконавською формою та відповідає темі фестивалю - таймінг до 10 хв.
7.6. Критерії оцінювання конкурсної програми у номінації «Театральне мистецтво»:
- рівень акторської та виконавської майстерності;
- ідея та її розкриття, композиційна побудова номеру;
- рівень музичної, художньої, пластичної, сценічної культури;
- відповідність віку акторів;
- відповідність темі фестивалю;
- емоційне сприйняття та загальне враження від виступу.
Оцінювання відбувається за 10 бальною шкалою, де середній бал визначається шляхом складання набраних балів, поділених на кількість членів журі. Голова журі має право на 1 додатковий бал. Кожна робота оцінюється журі окремо.
У кожній номінації та віковій категорії присуджується звання: «Лауреат І ступеню», «Лауреат ІІ ступеню», «Лауреат ІІІ ступеню».
«Гран-прі» отримує один колектив чи один учасник за найяскравіший номер номінації «Театральне мистецтво», який відповідає темі Фестивалю.
7.7. Контактні особи: Сивоконь Лариса Леонідівна, завідувачка відділом – тел.: (066) 414-16-23; Тодосієва Юлія Олександрівна, методист – тел.: (050) 188-82-65.
8. Номінація «Образотворче мистецтво»
8.1. Конкурсна програма номінації «Образотворче мистецтво» проводиться у двох вікових категоріях:
середня – 10-13 років;
старша –14-18 років.
8.2. Кількісний склад учасників: 1 керівник та 2-3 дитини.
8.3. Техніка виконання - графіка, живопис.
8.4. До участі в конкурсі допускаються не більше 3-х робіт від одного учасника.
8.5. Для участі у відбірковому етапі конкурсної програми учасникам необхідно до 20 березня 2022 року заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/mBCfmY18Myvfuhws6 із завантаженими файлами графічного формату (одне окреме фото кожної роботи).
8.6. Вимоги до робіт:
- формат робіт А–3;
- роздільна здатність графічних файлів, що надсилаються, має складати не менше ніж 1024 на 768 пікселів;
- кожна робота повинна бути оформлена паспарту та мати закінчений художньо-естетичний вигляд;
- етикетка на експонат (додаток 1) розташовується під роботою, а не клеїться на неї.
- ім'я файлу, що містить зображення, повинно відповідати назві роботи, прізвищу та імені виконавця, назві області (наприклад, робота Іванова Сергія «Моя Земля» Кіровоградська область - «Моя Земля» _Іванов Сергій_ Кіровоградська).
8.7. Роботи низького рівня виконання, та роботи, які не відповідають умовам, до участі в конкурсі не допускаються.
8.8. У заключному етапі конкурсної програми – з 19 по 21 квітня 2022 року беруть участь роботи - переможці відбіркового етапу.
8.9. Критерії оцінювання:
- розкриття теми фестивалю – 10 балів;
- креативність – 20 балів;
- техніка виконання – 20 балів;
- композиційне та художнє рішення – 25 балів;
- рівень володіння обраною технікою – 20 балів;
- оригінальність та ступінь емоційного впливу – 30 балів;
- відповідність роботи до віку автора – 10 балів.
8.10. Нагородження конкурсантів:
У кожній віковій категорії переможці отримують дипломи І, ІІ, ІІІ ступеня.
8.10. Контактні особи: Гладченко Тетяна Олексіївна, завідувач відділом народних мистецтв – (095) 139-02-79; Волобуєва Діана Олександрівна, методист – (095) 646-34-41.
9. Фінансування фестивалю
Участь у Фестивалі безкоштовна.
10. Нагородження
Переможців Фестивалю визначає компетентне журі, рішення якого є остаточним і оскарженню не підлягає.
Додаток 1
до умов проведення
Етикетка на експонат
Розмір етикетки 10х4 см
Назва роботи Автор, вік Заклад Керівник |